Pomieszczenia gospodarcze w domu

0
4380

W każdym domu powinien znaleźć się schowek. Dzięki takiemu domowemu magazynkowi można dużo łatwiej zapanować nad bałaganem. Ten kto ma w mieszkaniu nawet niewielkie pomieszczenie gospodarcze, wie jak bardzo ono ułatwia życie. Jednak schowek, aby był funkcjonalny musi być odpowiednio wyposażony.

Magazynek (schowek)

Domowy magazynek jest pomieszczeniem, w którym głównie składuje się przedmioty rzadko używane. Są to głównie rzeczy, z których korzystamy sporadycznie na przykład sprzęt sportowy, ubrania sezonowe, słoiki, ozdoby choinkowe itp. Zazwyczaj składuje się tak także przybory do sprzątania czyli wiaderka, miotły, mopy oraz różnego typu detergenty.

Aby domowe pomieszczenie gospodarcze spełniało swoje przeznaczenie, musi być odpowiednio urządzone. W przeciwnym wypadku bardzo szybko zapanuje w nim chaos. Każdy przedmiot powinien mieć swoje miejsce w schowku, pozwala to zminimalizować ryzyko pojawiania się bałaganu. Dzięki temu dużo łatwiej jest też znaleźć potrzebną nam w danej chwili rzecz.

Schowek nie może być zbyt mały, ponieważ bardzo szybko zabraknie w nim miejsca. Poza tym muszą się w nim znaleźć odpowiednie meble na przykład regał do magazynu. Na takiej solidnej metalowej konstrukcji można składować nawet bardzo ciężkie i duże przedmioty. Montując regał należy go koniecznie przymocować do ściany.

Spiżarnia

Jeśli istnieje taka możliwość, warto w domu zorganizować więcej niż jedno pomieszczenie gospodarcze. Planując budowę domu należy zastanowić się gdzie będą składowane najróżniejsze przedmioty. Na przykład w sytuacji, gdy lubimy robić przetwory warto pomyśleć o miejscu na domową spiżarnię. Najlepiej jeśli umiejscowimy ją jak najbliżej kuchni. Jest to bardzo przydatne pomieszczenie zwłaszcza, gdy lubimy samodzielnie gotować. W spiżarni oprócz żywności można przechowywać też sprzęty kuchenne takie jak na przykład foremki, miski czy sokownik. Należy jednak pamiętać, że jest to specyficzne pomieszczenie. Musi panować tam odpowiednia temperatura (około 15 stopni Celsjusza) oraz powinna być zapewniona odpowiednia cyrkulacja powietrza. W przeciwnym wypadku zgromadzona tam żywność zacznie szybko się psuć.

Schowek na ubrania

Kolejnym bardzo przydatnym pomieszczeniem jest schowek na ubrania. Najlepiej, jeśli będzie on zlokalizowany tak blisko sypialni jak to tylko jest możliwe.  W takim schowku można przechowywać nieużywane ubrania dzieci, odzież sezonową oraz odzież, z której obecnie nie korzystamy. W schowku na ubrania warto zamontować punktowe źródła światła oraz dużą ilość półek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here