Jakie są zalety opalania domu pelletem?

0
1336

Wybierając pellet drzewny jako materiał opałowy, powinieneś najpierw poznać jego największe zalety. Oczywiście w pierwszej kolejności zapewne weźmiesz pod uwagę walory ekonomiczne. Warto jednak, abyś poznał także pozostałe korzyści wynikające ze stosowania pelletu. Pellet drzewny jest bardzo dobrym materiałem opałowym, ponieważ:

  • Jest uniwersalny
  • Jest ekonomiczny
  • Jest wygodny
  • Jest ekologiczny

Poniżej rozwiniemy każdą z wymienionych wyżej cech, aby przekonać Cię o słuszności wyboru pelletu drzewnego.

Dlaczego pellet drzewny jest uniwersalny?

Najczęściej pellet drzewny jest wykorzystywany do ogrzewania domów jednorodzinnych. Jego zastosowania są jednak o wiele szersze. Pellet doskonale sprawdza się do ogrzewania obiektów użyteczności publicznej, warsztatów i magazynów. W przypadku większych kotłów najlepiej wybrać pellet o granulacji 8 mm. Co ciekawe ten rodzaj opału służy także do produkcji energii przez tzw. energetykę zawodową. Pellet drzewny stanowi również alternatywę dla drewna kominkowego. Kominki coraz częściej są przystosowane do opalania zarówno drewnem, jak i pelletem.

Dlaczego pellet drzewny jest ekonomiczny?

Zapewne nieco przeraża Cię perspektywa kosztownej modernizacji kotłowni. Z drugiej strony w przypadku ogrzewania pelletem drzewnym zwrot z inwestycji może nastąpić nawet w ciągu 2 lat. Dużym atutem pelletu jest stabilność ceny. W przypadku tego typu opału nie musisz obawiać się zmiennych kosztów w zależności od cen surowców naturalnych. Kupując pellet drzewny wcale nie musisz wybierać surowca z importu. Polscy producenci również oferują opał wysokiej klasy. Najlepszym tego przykładem jest pellet Robin. Kupując krajowy surowiec, możesz liczyć na bardziej atrakcyjną cenę ze względu na niższe koszty transportu.

Roczny koszt ogrzewania budynku to wypadkowa kilku czynników. Należy do nich zaliczyć nie tylko jakość pelletu, ale także powierzchnię lokalu, rodzaj ocieplenia budynku oraz długość sezonu grzewczego. W przypadku średniej wielkości domu będziesz potrzebował ok. 4-5 ton pelletu na jeden sezon.

Dlaczego pellet drzewny jest wygodny?

Nowoczesne piece na pellet są wyposażone w szereg funkcji, które znacznie ułatwiają ich obsługę. Najlepszym tego przykładem jest podajnik pelletu. Dzięki niemu możesz uzupełniać opał co kilka lub nawet kilkanaście dni. Można to zatem nazwać rozwiązaniem bezobsługowym. Współczesne piece na pellet potrafią same kontrolować ustawienia pracy palnika. Bardzo przydatną funkcją jest alarm włączany w przypadku pojawienia się jakichkolwiek nieprawidłowości lub pustego podajnika.

Warto podkreślić, że pellet drzewny jest bardzo wygodny w przechowywaniu. Najczęściej jest pakowany w worki o pojemności 15 kg. Korzystając z pelletu bardzo szybko zauważysz, że Twoja kotłownia jest czysta a dodatkowo czuć w niej przyjemny zapach lasu.

Dlaczego pellet drzewny jest ekologiczny?

Pellet drzewny jest nazywany zielonym węglem. Przede wszystkim wynika to z faktu, że jest on produkowany z odpadów drewna, które nie zostałyby nigdzie indziej wykorzystane. Ponadto w procesie spalania pelletu drzewnego emitowana jest minimalna ilość dwutlenku węgla. Pellet należy do grupy paliw szybko odnawialnych. Wybierając pellet, stawiasz na paliwo przyjazne środowisku.

Więcej informacji na temat wysokiej jakości pelletu możesz zdobyć na stronie pellet-robin.pl. Tam też zamówisz pellet z dostawą do domu. Atrakcyjna cena oraz darmowa dostawa do miast takich jak Sosnowiec, powinny być dla Ciebie sporym atutem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here