Jak samodzielnie stworzyć stroik na różne okazje?

0
4334

Kwiaty są nierozerwalnie związane z symboliką kultury europejskiej.  Są świetne na każdą okazję – podarowuje się je na ślub, komunię, pogrzeb, oświadczyny lub gratulując sukcesu zawodowego.

Stroikowy zawrót głowy

Trudno sobie wyobrazić, że kwiaty nie są obecne na ważnych uroczystościach rodzinnych. Praktycznie każda hurtownia kwiatów sztucznych przyjmuje prawdziwe oblężenie, gdy zbliża się listopadowe Święto Zmarłych, a hurtownia dekoracji świątecznych zakasuje rękawy już z końcem listopada. A może w tym roku uda się być kreatywnym i stworzyć coś samemu?

Podstawa do robienia klasycznego stroika  

Aby rozpocząć przygotowanie stroika, należy zgromadzić kilka rzeczy niezbędnych do pracy. Po pierwsze: podstawą do stworzenia każdej dekoracji kwiatowej jest gąbka florystyczna, ostre nożyczki, cienki drucik oraz najważniejsze: kwiaty, które będą elementem stroika. Zaopatrzenie do takiego rękodzieła znajdują się w kwiaciarniach, można zakupić sztuczne kwiaty, sklep online oferuje także liście, sztuczne motyle, ptaszki i wszystko, co niezbędne.

Stroik na Boże Narodzenie

Tworząc stroik na Boże Narodzenie najczęściej korzysta się z wieńców z gałęzi iglastych, świerkowych lub sosnowych, które pięknie pachną. Kilka gałęzi należy powtykać w okrągłą gąbkę florystyczną, tworząc regularny wzór. Następnym krokiem jest dowolna dekoracja: suszone plastry pomarańczy, aniołki, bombki – to wszystko posiada hurtownia dekoracji świątecznych jak www.Bomm.pl.

Stroik na stół wielkanocny

Tak samo ważny jak stroik na stół wigilijny ważne jest podkreślenie odświętnego charakteru wielkanocnego śniadania pięknym stroikiem. Tu jest o wiele większa dowolność – wiosenny czas pozwala na użycie różnokolorowych, jasnych kwiatów, kolorowych pisanek i kurczaków.

Stroik na Święto Zmarłych

Święto Zmarłych jest bardzo mocno zakorzenione w polskiej tradycji i naturalne, że w ten dzień ubiera się groby wiązankami. Stroiki wykonuje się przy pomocy sztucznych kwiatów na choinie, ze wstążami ciemnego koloru, wiążąc kilka gałęzi w bukiet.

Stroik na salę weselną

Tworzenie stroików na salę weselną to temat rzeka. Ile par, tyle różnych wyobrażeń. Jeśli jesteśmy pełni obaw, że koszty profesjonalnej dekoratorki nas przerosną, a jednocześnie pragniemy sali jak z bajki, można stworzyć dekorację samemu, kupując kwiaty w internecie. Na ślubie idealnie  sprawdzą się wszystkie białe kwiaty, także te w kolorach pudrowego różu lub ecru.

Źródła:

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here