Czy ogrzewanie płaszczyznowe jest drogie w utrzymaniu?

0
2191

Powszechny mit dotyczący ogromnych kosztów związanych z eksploatacją ogrzewania płaszczyznowego, zwanego potocznie podłogowym odstraszył już wiele osób. Owszem, pierwsze systemy były dedykowane siłą rzeczy dla osób o sporych zasobach finansowych, a wszystko za sprawą sporych kosztów założenia tego rodzaju systemu ogrzewania, ale z biegiem lat poszczególne marki otworzyły się na szerszy sektor społeczeństwa oferując zaawansowane technologicznie systemy ogrzewania płaszczyznowego. Jak teraz więc wygląda sprawa cen?

Zanim podejmiemy decyzję…

Warto podkreślić, iż instalacja tego rodzaju systemu powinna być uwzględniona już na etapie projektu architektonicznego. W innym wypadku może być nieefektywna i mało wydajna. Koszta związane z tytułowym wariantem grzewczym wciąż nie należą do najniższych – zwłaszcza, jeśli chcemy zastosować rozwiązania innowacyjne pod względem technologicznym. Nie zmienia to faktu, ze jest to inwestycja trafiona, bowiem koszta związane z utrzymaniem systemów ogrzewania podłogowego są znacznie niższe, niż w przypadku rozwiązań konwencjonalnych, a  zatem inwestycja ta zwróci się nam po 2-3 latach. Jeśli dodamy do tego zalety płaszczyznowych systemów, wówczas mamy pewność, że wybór może być tylko jeden. O jakich zaletach mowa?

Zalety tytułowego ogrzewania

Niższe koszta eksploatacji to jedno, ale warto wspomnieć także o innych walorach tego rozwiązania. Wyróżniamy następujące zalety ogrzewania płaszczyznowego :

– korzystny gradient temperatury

– równomierny rozkład temperatury we wszystkich pomieszczeniach

– swobodna współpraca z pompą ciepła oraz instalacją solarną

– wyeliminowanie grzejników zapewniające poprawę estetyki i dodatkowy metraż

– samoregulacja instalacji na podstawie zmian temperatury otoczenia

– efektywniejsza cyrkulacja powietrza wewnątrz pomieszczeń

– ujemna jonizacja powietrza wpływająca na poprawę samopoczucia

Podsumowując – koszta związane z użytkowaniem systemów płaszczyznowych są znacznie niższe, niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań grzewczych. Szereg zalet tytułowego rozwiązania sprawia, że wybór może być tylko jeden! Przykładem marki, która oferuje rewelacyjną jakość w atrakcyjnych cenach jest renomowana firma Uponor.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here