Jak rozstawić rusztowanie?

0
2314

Jak prawidłowo rozstawić rusztowanie? Sprawdź czy dobrze to robisz!

Chcąc rozstawić rusztowanie np. rusztowania Krause pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie zawartości wszystkich elementów – upewnij się, że asortyment do montażu jest kompletny. Zapoznaj się także z informacjami na temat bezpieczeństwa.

Przejdźmy jednak do montażu rusztowania. Przedstawimy go w kilku prostych krokach tak aby poglądowo zaprezentować tę czynność. Pamiętaj jednak, że każde rusztowanie rozstawia się inaczej – za każdym razem zapoznaj się z instrukcją montażu i demontażu jaką otrzymasz wraz z rusztowaniem. Cztery proste kroki pokrótce uzmysłowią Ci na czym polega prawidłowe rozstawienie rusztowania.

Krok 1.

Wszystkie rusztowania posiadają swoje „fundamenty” – są nimi stabilizatory. W pierwszym kroku powinieneś połączyć je, tak aby zapewniały stabilizację rusztowania oraz jego pion. Niektóre posiadają także kółka. by z łatwością przesuwać rusztowanie. Jednym z pierwszych kroków jest także przymocowanie kół.

Krok 2.

Stężenia – elementy, które zabezpieczają i utrzymują konstrukcję. Wyróżnia się stężenia ukośne i pionowe. Na tym etapie można sprawdzić i wyregulować za pomocą poziomicy kąt nachylenia tak aby był on jak najmniejszy, a rusztowanie było jak najbardziej stabilne.

Krok 3.

Pomost – czyli miejsce pracy na rusztowaniu. Montuje się je najczęściej za pomocą pomostu pomocniczego – ten mocuje się tymczasowo. Następnie do pomostu dodaje się burty, które pozwalają na swobodne położenie narzędzi lub innych przedmiotów tak, aby nie spadły z rusztowania.

Krok 4.

Zabezpieczenia boczne – zabezpieczenia te zapewniają dodatkową stabilizację rusztowania i chronią go przed wywróceniem się. Zadbajmy jednak o to, aby precyzyjne sprawdzać wszystkie zabezpieczenia, wszystkie połączenia i stabilizatory tak, aby nie doszło do niebezpiecznych zdarzeń podczas prac na rusztowaniu.

Prace na wysokościach, wymagają ostrożności i bezpieczeństwa dlatego ważne jest by w prawidłowy sposób dokonać ich montażu. Stosowanie się do wskazówek producenta co do użytkowania rusztowania pozwoli na bezpieczną i komfortową pracę. Nie opłaca się tworzenie własnych konstrukcji przy wykorzystaniu zakupionego lub wypożyczonego asortymentu. Korzystajmy z instrukcji i zaleceń producenta, aby rusztowanie było stabilne, a nasza praca – bezpieczna i komfortowa.

Artykuł promocyjny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here