Jak dobrać moskitierę na drzwi balkonowe?

0
822

Zastanawiasz się jaka moskitiera na drzwi balkonowe będzie najlepiej pasować w Twoim domu?  Doradzimy jak właściwie ją dobrać.

  1. Dlaczego do zabezpieczenia drzwi moskitiery nadają się najlepiej?
  2. Wymiary drzwi balkonowych
  3. Skutecznie osłonięte drzwi balkonowe, magnetyczna moskitiera
  4. Inne typy moskitier

Dlaczego do zabezpieczenia drzwi moskitiery nadają się najlepiej?

Wszyscy kochamy lato oraz ciepłe dni. Rozkoszujemy się ciepłem wieczornych chwil nie tylko w plenerze, ale również w domu. Niestety wraz ze wzrostem temperatury zaczynają się pojawiać uciążliwe komary oraz insekty. Ich wizyty mogą skutecznie ostudzić zapał na relaks przy otwartych drzwiach lub oknach.

Moskitiera jest rozwiązaniem na tego typu sytuacje!

Siatka wykonana jest włókna szklanego, które jest bardzo odporne. Nawet będąc w ciągłym wystawieniu na różne warunki atmosferyczne nie zniszczy się szybko ani nie strzępi. Pod wpływem wilgoci nie koroduje. Również rama jest bardzo wytrzymała i jednocześnie lekka co ułatwia montaż.

Na rynku oferowane są gotowe moskitiery w aluminiowych ramach lub siatki do przycięcia, które trzymają się ramy okna poprzez samoprzylepne rzepy. Każda z nich ma swoje zalety oraz zwolenników.

Możemy zaopatrzyć się zarówno w moskitiery okienne jak i moskitiery drzwiowe. Materiał siatki jest przewiewny, dlatego powietrze cały czas będzie się przez nią przemieszczać. Zapomnisz o duszeniu się w upalne noce. Z moskitierą możesz przez cały czas mieć otwarte okno lub drzwi i nie musisz się martwić o nieproszonych gości.

Moskitiera nie tylko zwiększy komfort podczas letnich drzwi, ale również bezpieczeństwo w Twoim domu. Dzięki niej żaden owad nie wleci do środka. Zatrzyma komary, ale też osy lub muchy, które mogą przenosić choroby.

Wymiary drzwi balkonowych

Wybierając moskitierę musimy dokładnie dobrać ją pod wymiar naszych drzwi. Należy zamontować moskitierę w taki sposób, żeby idealnie pokrywała przestrzeń. Jakakolwiek dziura będzie zwiększała ryzyko, że owady przedostaną się do środka domu.

Moskitiery w formie siatki zaczepianej o taśmy możesz dowolnie przycinać i w razie uszkodzeń wymienić, a nawet wyprać. Siatki na ramach mogą być przystosowane na stałe lub nakładane. Posiadając niewymiarowe okna, czy drzwi możesz zamówić produkt dostosowany do konkretnych wymiarów.

Ponadto moskitiery są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych podobnie jak ich stelaże. Z powodzeniem będziesz mógł wybrać najlepiej pasujące do aranżacji w Twoim domu.

Skutecznie osłonięte drzwi balkonowe, magnetyczna moskitiera

Moskitiera drzwiowa magnetyczna jest jedną z najczęściej wybieranych opcji. Może być zamontowana zarówno u drzwi wejściowych jak i prowadzących na balkon lub taras.

Na jej taśmie przymocowane są magnesy, które nie pozwalają na samoistne otwieranie się siatki. Jest to wygodny sposób, ponieważ nie będziesz musiał każdorazowo po przejściu przez drzwi sprawdzać, czy moskitiera wróciła na swoje miejsce.

Magnesy są na tyle mocne, że nie otwierają się nawet przy mocniejszych podmuchach wiatru.

Inne typy moskitier

Moskitiery przesuwne najczęściej stosowane są na drzwiach. Siatka za pomocą rolek porusza się w ramie pozostając cały czas stabilna. Moskitiery przesuwane mają dołączone do ram specjalne szczotki, które chronią przed kurzem oraz pyłami mogącymi dostać się przez szpary.

Moskitiery przesuwne w przypadku stosowania ich na drzwi zalecane są jako jedno lub dwuskrzydłowe. To ułatwia ich użytkowanie. Skrzydła zamykają się ze sobą na zatrzask.

Moskitiery plisowane stosowane są przy wejściach na balkon lub taras. Po ich złożeniu siatka składa się w harmonijkę. Materiał jest wytrzymały i elastyczny, dlatego ciągły ruch nie powoduje przetarć lub dziur.

Nie zabierają miejsca i nie psują wystroju pomieszczenia nawet w momencie kiedy są zasunięte. Ramy posiadają niski próg, dlatego nie stanowią zagrożenia przy przechodzeniu.

Jeżeli nie chcesz sytuacji, w której cały czas będą zasłonięte Twoje drzwi balkonowe, rolowana moskitiera będzie dobrym rozwiązaniem.  Najczęściej jednak stosowana jest jako ochrona na okna ze względu na łatwy sposób podnoszenia części siatki.

Moskitiera rolowana kiedy jest zasłonięta może stanowić również źródło zaciemnienia promieni słonecznych o ile wybierzemy ją w ciemnych barwach. Możesz ją dowolnie ustawiać za pomocą sznurka, który łączy się z konstrukcją ramy oraz samą roletą.

Ostatnim rodzajem moskitier są moskitiery antyalergiczne. Nie tylko chronią przed owadami, ale również unoszącymi się pyłkami. Ich siatka jest wyjątkowo gęsta, dlatego skuteczność wyłapywania drobinek sięga aż około 95 stopni!

Jest to świetne rozwiązanie dla alergików. Wreszcie będą mogli odetchnąć pełną piersią nawet w okresie największego pylenia.

Rama zawiera system haczyków dzięki czemu w łatwy sposób można ją zamontować do framugi okna lub drzwi.

Poprzez kontakt na stronie https://www.roletyalu.pl/kategoria/moskitiery możesz połączyć się z ekspertem, który odpowie na wszystkie pytania dotyczące montażu moskitiery.

Zapewnij sobie ten niewątpliwy komfort i ciesz się pełnią lata w swoim domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here