Drewniane deski tarasowe – pomysł na naturalny taras. Jakie drewno wybrać?

0
3274

Taras przy domu można wykonać z różnych materiałów. Do dyspozycji są między innymi płytki ceramiczne, kostka brukowa czy materiały kompozytowe. W sprzedaży znajdują się również deski drewniane tarasowe, które wybierane są często przez wielbicieli natury.

Decydując się na wykonanie tarasu z desek drewnianych, mamy do dyspozycji wiele różnych materiałów. Przed zakupem warto zapoznać się z różnymi ofertami, aby znaleźć najlepsze deski tarasowe. Trzeba zwrócić między innymi uwagę na gatunek drewna, ponieważ to od niego zależy trwałość i wygląd tarasu. Bardzo ważne jest również wykończenie desek, które powinny być odpowiednio zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi, między innymi przed mrozem, śniegiem, deszczem, a także promieniowaniem UV.

Drewno sosnowe

Największą popularnością cieszą się deski tarasowe wykonane z drewna sosnowego. Są one przystępne cenowo i łatwo dostępne, dlatego też wybierane są często przez te osoby, którym zależy na uzyskaniu pięknego, naturalnego tarasu na lata bez przepłacania. Deski sosnowe wyróżniają się swoją jasną barwą w ciepłym odcieniu i dekoracyjnym wyglądem słojów. Również mogą być one pomalowane na różne kolory. Deski z drewna sosnowego cechują się również wysoką wytrzymałością mechaniczną, ale wymagają dobrej impregnacji i jej regularnego powtarzania.

Drewno z modrzewia syberyjskiego

Również do wyboru są deski tarasowe z modrzewia syberyjskiego – są one podobne do sosnowych, ale trwalsze i bardziej wytrzymałe, co zawdzięczają przede wszystkim warunkom, w którym drzewo to rosło. Drewno to wyróżnia się również wysoką odpornością na biodegradację, dlatego też bardzo dobrze sprawdza się na tarasy. Istnieje także możliwość barwienia drewna na różne kolory.

Deski z jesionu

Jesion jest bardzo twardym i odpornym na wypaczenie drewnem o ozdobnym usłojeniu. Deski jesionowe to wobec tego doskonały wybór dla osób doceniających atrakcyjny wygląd drewna. Warto jednak pamiętać o tym, że wymagają one odpowiedniej, regularnej konserwacji, ponieważ w warunkach zmiennej wilgotności mogą szybko się niszczyć. Warto wybrać z tego powodu drewno poddawane obróbce termicznej, która powoduje, że staje się on lepiej odporne na warunki zewnętrzne.

Deski z drewna egzotycznego

To propozycja przeznaczona dla osób, które dysponują większą sumą do wydania, ponieważ drewno egzotyczne jest droższe od gatunków drewna rodzimego. Ma ono jednak szereg zalet, ponieważ jest naturalnie odporne na czynniki pogodowe oraz biotyczne, na przykład na owady i grzyby ze względu na swój skład. Także wyróżnia się pięknym, ciemnym kolorem. Do wyboru są różne gatunki drewna egzotycznego, na przykład bangkirai, ipe (lapacho), merbau, tatajuba, massaranduba, tek, aby wspomnieć tylko o niektórych.

W sprzedaży wysokiej jakości desek tarasowych specjalizuje się firma Complex, w której asortymencie znajduje się wiele elementów drewnianych.

[Głosów:3    Średnia:4.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here