Dlaczego warto wybrać lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu?

0
692

Lampy ogrodowe, w tym również kinkiety ścienne zewnętrzne, mogą być wyposażone w różne systemy wspomagające ich pracę. Wśród nich znajdują się między innymi czujniki ruchu. Zastanówmy się zatem, dlaczego warto sięgnąć akurat po takie rozwiązanie.

Czemu w ogóle należy instalować lampy zewnętrzne?

Oświetlenie budynku od zewnątrz to zawsze okazja do stworzenia wokół niego interesującej, ciepłej przestrzeni. Jednocześnie dobrze dobrane lampy ścienne pozwalają na wydobycie całego piękna z dekoracji, które znajdują się na fasadzie. Pogłębiają niektóre cienie, wydobywają ozdoby z mroku i sprawiają, że cała ściana niemalże żyje, co dodaje ekskluzywnego wyglądu zarówno w domu prywatnym, jak i budynku użyteczności publicznej.

Jednak lampy zewnętrzne to nie tylko kwestie urody. Jednocześnie pełnią ważne role, takie jak ułatwienie poruszania się po ogrodzie w czasie nocy, czy też odstraszanie potencjalnych włamywaczy i dzikich zwierząt. Zwiększają zatem poziom bezpieczeństwa i sprawiają, że każdemu będzie nie tylko przyjemniej, ale też wygodniej przebywać na posesji.

Kinkiety zewnętrzne

Jednym z charakterystycznych rodzajów lamp zewnętrznych są kinkiety ścienne. Pozwalają one na oświetlenie najbliższego otoczenia budynku i sprawdzają się doskonale między innymi nad wejściami, gankami i tarasami. Dodatkowo mogą też posłużyć za oświetlenie innych stron budowli.

Kinkiety zewnętrzne o nowoczesnym charakterze odznaczają się bardzo wysoką odpornością, która zapewnia im możliwość przetrwania nawet najgorszych warunków atmosferycznych, takich jak śnieg, deszcze czy ujemne temperatury. Dzięki temu nie zawodzą nawet w najbardziej krytycznym momencie.

Czy czujnik ruchu w lampie jest rzeczywiście potrzebny?

Szczególnie polecanym przez nas rozwiązaniem są lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu. Ich najważniejsza cecha to zmiana natężenia światła w zależności od intensywności promieniowania słonecznego i od wykrytego ruchu. W ciągu dnia lampy te pozostają w stanie czuwania i nie emitują światła. Kiedy zapada zmrok, zaczynają emitować światło o umiarkowanym nasileniu. Jest ono wystarczające do ozdobienia budynku, a także sygnalizuje niepowołanym gościom, że ktoś jest w domu.

Z kolei kiedy lampy wykryją ruch, zaczynają świecić bardziej intensywnym światłem. Dzięki temu umożliwiają mieszkańcom swobodne poruszanie się po ogrodzie czy wykonywanie w nim drobnych prac nawet wieczorami. Tworzą przy tym także wspaniały klimat, zachęcając do urządzania przyjęć w ogrodzie.

Co więcej, jeśli w zasięg ich ruchu wejdzie potencjalny włamywacz, może zostać wystraszony, gdyż będzie podejrzewał, że mieszkańcy czuwają i sami go wypatrują. W ten sposób zostaje ograniczona szansa na włamanie i straty.

Jednocześnie fakt, że lampy przygasają, kiedy ich blask nie jest niepotrzebny, pozwala na zaoszczędzenie energii elektrycznej i zmniejsza rachunki za prąd w stosunku do lamp klasycznych o stałym natężeniu światła.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here