Dieta dla endomorfika na czym polega?

0
1993

Osoby, które ćwiczą regularnie bardzo mocno zwracają uwagę nie tylko na swoje treningi, ale również na to co jedzą. Nierzadko dobierają one dietę odpowiednio do swojego typu somatotypu. Jednym z nich jest endomorfik. Co powinien jeść? Jak wygląda jego dieta? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dieta-enomorfika-na-czym-polega/

Endomorfik

To jeden z trzech typów somatotypów. Sylwetka endomorfika jest dość charakterystyczna ze względu na swój owalny kształt, a także wysoki poziom tkanki tłuszczowej. Osoby, które posiadają taki somatotyp bardzo szybko przybierają na wadze, a także ich metabolizm jest mocno spowolniony.

Endomorfik ma raczej niski wzrost, jest otyły, a także ma przysadzistą posturę. Nie oznacza to, że nie będzie w stanie nigdy osiągnąć wymarzonej, wysportowanej sylwetki. Dzięki odpowiedniej diecie i treningom może uzyskać on umięśnione ciało, a także wysportowaną sylwetkę.

Będąc endomorfikiem należy wykluczyć ze swojej diety tłuste potrawy, które posiadają wysoki indeks glikemiczny. Należy również być osobą aktywną fizycznie. Wówczas marzenia o wysportowanej sylwetce oraz uwydatnionych mięśniach z pewnością się spełnią.

Dieta endomorofika

Dieta tak powinna być bardzo bogata w warzywa, a także w pełnoziarniste produkty oraz chude mięso. Nie powinien on zjadać warzyw strączkowych, gdyż mogą one być dla niego zbyt ciężkostrawne, a także wzdymające.

Endomorfik powinien stronić również od białej mąki, a także dużej ilości nabiału i węglowodanów prostych, gdyż to pożywienie może mu zatrzymać wodę w organizmie, a także powodować, że puchnie. Słaba przemiana materii u endomorfika powinna być również brana pod uwagę, gdyż przy nieodpowiednim żywieniu będzie on bardzo szybko przybierał na wadze.

Endomorfik powinien całkowicie zrezygnować z wszelkiego rodzaju fast foodów, a także wysoko przetworzonej żywności, słodyczy oraz słodkich napojów. Chcąc uzyskać wymarzoną sylwetkę powinien on być zdolny do poświęcenia się odpowiedniej diecie i zdrowym nawykom żywieniowym.

Przeczytaj też: http://www.condoinwestycje.pl/dieta-arbuzowa-na-czym-polega/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here