Automatyka budynkowa i technologia inteligentnego domu – czy warto w nią inwestować?

0
2735

Salus Controls to jedna z najbardziej znanych firm na rynku elektronicznych technologii sterujących. Oferuje produkty związane z szeroko rozumianą automatyką sterującą. Działa na terenie Azji, Ameryki Północnej oraz Europy.

Dostarcza rozwiązań z zakresu sterowania energią cieplną i odnawialnymi źródłami energii. Wyróżnia się innowacyjnością, wysoką jakością produktów, sprawną obsługą serwisową oraz doskonałym wsparciem technicznym. Jednym z dystrybutorów produktów marki Salus jest sklep internetowy sterownikitech.pl.

Sterowanie online – system Smart Home

Inteligentny system Smart Home umożliwia sterowanie ogrzewaniem, zarówno grzejnikowy, podłogowym, jak i nadmuchowym za pośrednictwem Internetu. To bardzo wygodne z punktu widzenia właściciela domu. Wśród wielu urządzeń wchodzących w skład systemu znajdują się czujniki temperatury, regulatory temperatury, termostaty oraz czujniki otwarcia drzwi i okien. Wszystkie te urządzenie pozwalają zyskać większą kontrolę nad temperaturą w całym budynku oraz zaoszczędzić sporo na rachunkach za ogrzewanie. System Smart Home oznacza również ogromną wygodę dla właścicieli budynków. Możliwość sterowania ogrzewaniem online zdejmuje z ich barków mnóstwo obowiązków.

Sterowanie kotłem grzewczym

Regulatory sterowania przez Internet, regulatory przewodowe oraz regulatory bezprzewodowe umożliwiają zarządzanie pracą kotła grzewczego bez większego wysiłku z naszej strony. W ten sposób możemy sterować temperaturą z dowolnego miejsca np. za pomocą aplikacji mobilnej. Wyobraźmy sobie sytuację, która bardzo często ma miejsce. Jest zimowy, wietrzny dzień. Dorośli domownicy znajdują się w pracy, dzieci w szkole lub przedszkolu. Wychodząc z domu programujemy pracę kotła tak, aby utrzymać w całym budynku niezbyt wysoką, ale i nie za niską temperaturę.

Dostajemy informację ze szkoły, że jedno z dzieci jest chore. Konieczna jest wizyta u lekarza. Dobrze by było, gdyby po powrocie do domu panowało w nim przyjemne ciepło. Bierzemy do ręki smartfona i ustawiamy wyższą temperaturę. Na tym polega główna zaleta automatyki budynkowej. Zarządzanie budynkiem i poszczególnymi systemami jest niezwykle proste i szybkie. Ciekawym rozwiązaniem są także regulatory pogodowe, które ułatwiają dostosowanie temperatury w budynku do warunków pogodowych panujących na zewnątrz.

Regulatory do kolektorów solarnych
Odnawiane źródła energii stają się u nas coraz bardziej popularne. Nie brakuje budynków ogrzewanych za pomocą kolektorów słonecznych. Wystarczy nowoczesny regulator elektroniczny wspomagający dystrybucję ciepła pochodzącego z kolektorów, aby nasze życie stało się łatwiejsze. Głównym zadaniem regulatora jest sterowanie układem obiegu solarnego na podstawie danych uzyskanych z czujników temperatur. W ten sposób możemy odzyskać jak największą energię z kolektora. Tego rodzaju urządzenia marki Solus charakteryzują się przyjaznym i prostym systemem obsługi. Wyposażone są z reguły w funkcję zatrzymania pompy w momencie dojścia do maksymalnej temperatury zasobnika. Posiadają także bardzo czytelny wyświetlacz graficzny.

Solus dostarcza również wielu innych urządzeń związanych z automatyka budynkową, między innymi zaworów z napędem elektrycznym i siłowników, filtrów magnetycznych oraz aplikacji internetowych, dzięki którym zarządzanie budynkiem staje się prawdziwą przyjemnością. Przykładem jest aplikacja Smart Home. Pozwala ona na prostą, niemal intuicyjną i komfortową obsługę urządzeń systemu, bez względu na to gdzie się znajdujemy. Aby zadziałała, wystarczy dostęp do Internetu oraz komputer lub jedno z urządzeń mobilnych.

Mając przy sobie smartfona możemy mieć kontrolę nad tym, co dzieje się w naszym domu, będąc nawet na drugim końcu świata. Ogromny wybór urządzeń marki Solus znajdziemy w sklepie internetowym sterownikitech.pl. Posiadając ogromny magazyn, sklep jest w stanie na bieżąco realizować zamówienia. To sprawdzony dystrybutor wielu znanych marek. Jeżeli zatem myślimy o usprawnieniu funkcjonowanie swojego domu za pomocą odpowiednich urządzeń i sterowników, nie znajdziemy w sieci lepszego miejsca.

sterownikitech.pl

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here