Materace kieszeniowe na dobry sen

0
2460

Na jakość naszego snu bardzo duży wpływ ma to, jaki materac wybierzemy. Jeżeli przy okazji jesteśmy podatni na alergie, dobrym pomysłem będzie zakup materaców kieszeniowych. Modele takich materaców można znaleźć w ofercie sklepu Materaceproducenta.pl.

Co to są materace kieszeniowe

W uproszczeniu, materace kieszeniowe to bardzo nowoczesna wersja materaców sprężynowych. Wykonuje się go ze sprężyn kieszeniowych zwanych też woreczkowymi. Nazwa wzięła się stąd, że każda sprężyna zapakowana jest w osobną kieszeń (woreczek), najczęściej z flizeliny, dzięki czemu pracują po cichu, nie wydają praktycznie żadnego dźwięku, gdy się na nich leży. Kieszenie następnie łączy się klejem, co zapobiega przemieszczaniu się. Kieszenie są trwałe i sprężyny nie wydostają się z nich.

Zalety materaców kieszeniowych

Materace kieszeniowe mają wiele zalet. Tą najważniejszą jest ich wielka trwałość. Nowoczesne modele, które można znaleźć na Materaceproducenta.pl, zbudowane są z niewielkich sprężyn (Multipocket, Zigarre), zamkniętych w malutkich kieszonkach. Przez co materac można jeszcze lepiej dopasować do ciała, bo sprężyny mają różną twardość i można je umieszczać w materacu strefowo. Dla tych, którzy cierpią na dolegliwości kręgosłupa, poleca się materac, w którym jest siedem stref twardości.

Inna zaleta materaców kieszeniowych jest taka, że na kieszeniach można ułożyć praktycznie każdy rodzaj materiału, lateks, piankę wysokoelastyczną, kokos, końskie włosie inne. Poza tym doskonale dopasowują się one do ciała. Dodatkowa zaleta takich materaców, to ich bakteriobójcze właściwości, przez co polecane są dla osób z alergią na roztocza. Praktycznie nie mają wad. Wszystko zależy więc od nas, czy dobrze dobierzemy twardość materaca do naszych potrzeb.

Przykładowe materace kieszeniowe

W sklepie http://www.Materaceproducenta.pl znajdziemy kilkanaście modeli materaców kieszeniowych. Wśród tych z wyższej półki jest, chociażby dwustronny model TURYN. Wykonano go z dodatkiem warstw lateksowej, kokosowej oraz pianki termoelastycznej VISCO, a wykończono mającym antyalergiczne właściwości pokrowcem SILVERCARE 250g/m2. Jeśli ktoś rano cierpi z powodu bólów kręgosłupa i napięcia mięśni, powinien sprawdzić ten model. Materac jest z jednej strony miękki, z drugiej twardy.

Z nieco niższej półki cenowej można polecić, chociażby model NORD. To idealny produkt dla osób z dolegliwościami kręgosłupa, a także tych, które mają alergię na roztocza. Model posiada siedem stref twardości, a wykończono pianką wysokoelastyczną CITRON o właściwościach bakteriobójczych. Całość wykończono zdejmowanym pokrowcem SILVERCARE 250g/m2. Doskonały produkt, który poprawi jakość snu.

Zachęcamy do odwiedzenia strony https://materaceproducenta.pl/rodzaje-materacy/kieszeniowe/

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here