Zwyżki – wynajem

0
3897

Podnośnik koszowy lub tak zwana zwyżka to jedna z najpopularniejszych maszyn, jaką można spotkać na polskich budowach oraz w polskich fabrykach. Jej uniwersalność pozwala na użytkowanie w bardzo zróżnicowanych warunkach i do bardzo zróżnicowanych celów. Jak i do czego można wykorzystywać podnośnik koszowy? Jakie podnośniki można wynająć i z jakimi wiąże się to kosztami? Zapraszamy do lektury dalszej części naszego wpisu.

Zwyżki wynajem

Oferta wynajmu zwyżek jest bardzo szeroka. W zależności od tego, jak duże urządzenie oraz na jakim podwoziu jest potrzebne. W przypadku najmniejszych zwyżek, pozwalających na pracę na wysokości około 12 do 15 metrów i udźwigu nie przekraczającym 150 kg (do kosza może wejść więc jedna dorosła osoba z narzędziami) można spotkać urządzenia zabudowane na pojeździe o masie poniżej 3,5 t. Koszt najmu takiego urządzenia wynosi zazwyczaj od 80 zł za każdą godzinę pracy. Do tego należy policzyć opłatę za dojazd, która najczęściej rozliczana jest w dwie strony, czyli do punktu pracy i od punktu pracy do bazy. W przypadku niedużych zwyżek liczy się zazwyczaj 4 lub 5 zł za każdy kilometr.

Jeśli niezbędna okazuje się nieco większa zwyżka – o maksymalnej wysokości pracy rzędu 20 metrów lub jeszcze wyższej, konieczne jest wynajęcie urządzenia znajdującego się na podwoziu pojazdu ciężarowego. Tak duże zwyżki mają zazwyczaj większy kosz, który pozwoli na pracę dwóch lub nawet trzech osób. Udźwig kosza w takim urządzeniu może wynosić od 200 do nawet 300 kg. Koszt pracy większe zwyżki wynosi zazwyczaj od 120 do 200 zł za godzinę. Do tego należy doliczyć dojazd, a to wydatek rzędu 5 do 7 zł za każdy rozpoczęty kilometr, również liczony w dwie strony.

Wynajęcie zwyżki obejmuje nie tylko samo urządzenie, ale i operatora.

Gdzie zwyżki są bardzo przydatne?

Wynajęcie zwyżki opłaca się, gdy planujemy prace serwisowe przy oświetleniu hali magazynowej lub placu parkingowego. Taka maszyna doskonale sprawdza się również podczas wycinki drzew, mycia szyb lub elewacji czy inspekcji dachów. Zwyżki w ostatnim czasie okazują się też przydatne w nietypowych zadaniach – na przykład przy zdejmowaniu dronów z drzew.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here