Agrowłóknina – rewelacyjny sposób na chwasty

0
9786

Kto z nas nie chciałby cieszyć się pięknym ogrodem, pełnym kolorowych kwiatów, krzewów i drzew. Niestety, aby osiągnąć taki efekt, potrzeba sporo pracy. Bez dwóch zdań, jedną z najbardziej znienawidzonych czynności ogrodowych jest plewienie. Wraz ze specjalistami ze sklepu Rolmarket.pl, w którym zakupimy doniczki technorattanowe, nawozy do iglaków i agrowłókninę na chwasty, podpowiadamy jak w prosty sposób poradzić sobie z chwastami.

Zalety agrowłókniny – dlaczego warto ją stosować?

Ciągła walka z chwastami może zepsuć uroki spędzania czasu na każdej działce. Każdy, kto chociaż raz doświadczył pracy w ogrodzie na własnej skórze powie, że najbardziej uciążliwe jest właśnie plewienie. Całe szczęście, można tego uniknąć, a na pewno ograniczyć do absolutnego minimum. Wszystko dzięki… agrowłókninie, którą należy umieścić pomiędzy grządkami.

To rozwiązanie ma wiele zalet. Agrowłóknina między innymi:

  • hamuje rozwój chwastów;
  • dobrze przepuszcza wodę;
  • zapewnia odpowiednią cyrkulację;,
  • przyspiesza wegetację roślin;
  • wzmacnia korzenie roślin.

Jak prawidłowo stosować agrowłókninę

Agrowłóknina jest stosunkowo niedroga a dzięki niej możemy pozbyć się chwastów raz na zawsze! Jej dodatkową zaletą jest łatwość układania, więc nikt nie powinien mieć z tym problemu. Bez trudu można ją ułożyć w dowolnym kształcie, rozwijać i przycinać do właściwych rozmiarów. Jak to zrobić? W odpowiednich miejscach wycinamy otwory na posadzone rośliny, a na tak przygotowane grządki rozsypujemy dodatkowo warstwę surowej kory z drzew iglastych lub żwir.

Po położeniu na ziemi wystarczy rozwinąć materiał i przyciąć do odpowiednich rozmiarów. Warto przy tym jednak zwrócić uwagę na to, aby powierzchna była równa! Na koniec wystarczy już tylko całość przysypać ziemią i gotowe! Możemy cieszyć się pięknym ogrodem bez chwastów.

Nie mylmy agrowłókniny z czarną folią

Agrowłóknina to najpopularniejszy w ostatnim czasie nowoczesny i przyjazny środowisku materiał ogrodniczy przeznaczony do osłaniania roślin i walki z chwastami! Jednak wciąż wiele osób myli ją ze zwykłą folią. Absolutnie to nie to samo!

Agrowłóknina, w odróżnieniu od zwykłej folii, przepuszcza wodę, a dzięki temu pozwala utrzymać właściwą wilgotność gleby oraz cyrkulację powietrza. Sprawdza się zatem w uprawie wielu warzyw, między innymi takich jak sałata, pomidor, papryka, itp. Dodatkowo agrowłóknina jest przyjazna środowisku naturalnemu i nie zanieczyszcza gleby.

Agrowłókninę pod wymiar, niezależnie od wielkości działki i ogrodu, można dostać w wielu sklepach w całej Polsce. W tym również w sklepie Rolmartket.pl, który oferuje sprzedaż wysyłkową i korzystne ceny.

[Głosów:10    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here