Leżaki ogrodowe. Popularne i praktyczne

0
3500

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem do ogrodu są różnego rodzaju leżaki. Najpopularniejsze to leżaki plastikowe: są lekkie, więc łatwo możemy je ustawić w dowolnym miejscu, zajmują też mało przestrzeni – można je złożyć i włożyć jeden w drugi. Bardziej zaawansowane modele posiadają koła, dzięki temu łatwiej możemy je przemieszczać, regulowane oparcie, przez co sami decydujemy, czy chcemy leżeć, czy siedzieć. Dodatkowym elementem są także poduszki pod głowę. Taki leżak kosztuje około 100 złotych.

Kolejnym rodzajem są leżaki wykonane z tworzywa sztucznego. Są niezwykle łatwe do utrzymania w czystości – wystarczy przetrzeć morką szmatką, aby pozbyć się brudu. Są lekkie, poręczne, sprawdzą się nawet przy dłuższym wypoczynku na świeżym powietrzu, lub jedzeniu posiłków w ogrodzie. Taki leżak to wydatek rzędu 180 złotych.

Istnieją także leżaki drewniane oraz metalowe, które są znacznie trwalsze od plastikowych i z tworzywa sztucznego oraz wyglądają o wiele ciekawiej, dodając miejscu stylu i elegancji. Cechuje je większa stabilność i wytrzymałość. Większość modeli wyposażona jest w grubą podpinkę, dzięki czemu mamy zapewnioną wygodę siedzenia, a także możemy spędzić na nim długi czas, nie odczuwając dyskomfortu. Są jednak trochę mniej praktyczne niż leżaki plastikowe i z tworzywa sztucznego, ponieważ wszelkie plamy i zabrudzenia nie zejdą tak łatwo z tkaniny i konieczne jest jej pranie. Jeśli wysmarujemy się balsamem do opalania i położymy na nim, kosmetyk wsiąknie w tkaninę. Ceny leżaków drewnianych i metalowych wahają się między 200 a 400 złotych.

Istnieją także leżaki z technorattanu, które stają się coraz bardziej popularne. Jest to materiał syntetyczny, ale bardzo efektowny, ich styl pasuje niemalże do każdego ogrodu. Jego zaletą jest odporność na złe warunki atmosferyczne, nie wymaga także szczególnej pielęgnacji. Cena jest zależna od wielkości i modelu – od 200 do nawet 1000 złotych.

Jak dokonać prawidłowego zakupu?

  • Sprawdźmy stopień złożenia leżaków – wiadomo, że poza sezonem musimy gdzieś je przechowywać, warto więc zwrócić uwagę ile miejsca będą zajmowały, by móc się przygotować.
  • Wypróbujmy leżak – spędźmy trochę czasu w sklepie na wypróbowanie sprzętu, po krótkiej chwili będziemy w stanie stwierdzić, czy dany leżak jest dla nas wygodny, czy też nie.
  • Wybierzmy rozsądną cenę – oczywistym jest, że sprzęt musi być wysokiej jakości, która nie zawsze oznacza wysoką cenę. Sklepy oferują nam leżaki ze wszelkimi udogodnieniami, nawet za około 1000 złotych, przy czym jak się okazuje czasem nie są nawet wygodne.
[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here