Wykorzystanie piany pistoletowej

0
2033

Piany pistoletowe to jeden z ważniejszych elementów montażu profili podokiennych. Należy je rozprowadzić ostrożnie, dokładnie, bardzo gęsto, najlepiej nakładając warkoczami tak, aby nie powstały przerwy, zmniejszające izolacyjność tej warstwy montażu. Piana stosowana do montażu stolarki jest utwardzana pod wpływem wilgoci z powietrza, latem wręcz powinno się zwilżać powierzchnię muru i samą pianę po aplikacji.

Montaż przy użyciu specjalnej piany pistoletowej to korzystne i skuteczne rozwiązanie. Produkty dostępne na rynku odznaczają się wysoką jakością oraz są gotowe do użycia, a zazwyczaj także bardzo wydajne. Nieszczelne okna to odczuwalny dyskomfort w postaci chłodu, szczególnie, gdy siedzisz przy oknie oraz duże straty ciepła. Piany pistoletowe odpowiadają za izolację cieplną, ale aby były szczelne muszą być osłonięte specjalnymi foliami.

Charakterystyka piany pistoletowej 0² 65

I tak dla przykładu PIANA PISTOLETOWA 0²  65 to produkt nowej generacji, oparty na nowoczesnej technologii, dzięki której udało się zablokować emisję szkodliwej substancji MDI podczas aplikacji piany. Odporna na pleśnie i grzyby oraz na działanie wysokich i niskich temperatur (od -60°C do +100°C) pod warunkiem odpowiedniego zabezpieczenia foliami, zapewnia przy tym izolację akustyczną oraz nie prowadzi do zniekształceń konstrukcji okiennej.

Piany pistoletowe to formuły niskoprężne, umożliwiające dozowanie nakładanego produktu, piana nie jest jednak odporna na wilgoć, źle znosi deszcze i promienie UV, tracąc przy tym swoje cenne właściwości termoizolacyjne. Idealna do montażu w celu zapewnienia większej izolacyjności termicznej i akustycznej, do tego łatwa w aplikacji.

Zastosowanie zimowej piany pistoletowej

Piana pistoletowa, poliuretanowa to także produkt dostępny w wersji zimowej czyli takiej którą możemy stosować przy niskich temperaturach powietrza w którym jest zdecydowanie mniej wilgoci potrzebnej do jej utwardzenia. Stosowanie piany zimowej przy montażu okien może odbywać się pod warunkiem, że podłoże czyli mur ma temperaturę dodatnią wolną od oblodzenia, częstym błędem jest stosowanie piany w temperaturze ujemnej która jest opisana na opakowaniu tej piany, zawsze warto przeczytać kartę techniczną gdzie jest dokładnie to opisane, podana temperatura na opakowaniu dotyczy okresu wiązania tej piany a nie jej aplikacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here