Wykończenie pod klucz – co warto o nim wiedzieć?

0
554

Finalnym etapem budowy domu bądź mieszkania jest jego wykończenie pod klucz. Co to właściwie oznacza? Jakie powinniśmy w związku z tym wykonać prace na tym etapie? Z tego artykułu dowiemy się, czym jest wykończenie pod klucz.

Mieszkanie lub dom wykończone pod klucz. Co to w ogóle oznacza?

Wykończone lokum pod klucz to takie, w którym możemy już zamieszkać. Nie ma konieczności przeprowadzania dodatkowych prac budowlanych lub też remontów. W teorii oznacza to, iż lokatorzy mogą się już wprowadzić. Jednak pozostaje jeszcze wniesienie oraz zainstalowanie mebli.

Przyjmijmy, że w ramach standardu, na tym etapie budowy winny być zrealizowane wszystkie prace z wcześniejszych etapów budowy. Mowa oczywiście o ociepleniu, rozmaitych instalacjach, montażu okien i drzwi. Do tego dochodzą pomalowane ściany, zainstalowana armatura w łazience oraz położone posadzki. Może pojawić się taka sytuacja, że firmy budowlane różnie mogą interpretować pojęcie „mieszkanie pod klucz”. Może dojść do takiej sytuacji, że w lokum opisanym jako wykończone pod klucz nie będzie jeszcze wyposażona łazienka albo też trzeba będzie wykonać dodatkowe prace oprócz malowania ścian oraz sufitów. Konieczny może być jeszcze montaż mebli kuchennych w zabudowie. Kiedy decydujemy się na zlecenie firmie wykończenia mieszkania, wtedy nie możemy polegać na umowie ustnej, gdyż możemy się srogo rozczarować. Koniecznie podpiszmy umowę, w której wszystkie prace będą precyzyjnie zawarte.

Istotny jest także standard wykończeń pod klucz. Zwróćmy uwagę na to, jaką farbą mają być pomalowane ściany oraz jakie posadzki zostały wyłożone.

Kupno mieszkania pod klucz. Czy warto?

Sytuacja na rynku nieruchomości w Polsce wygląda tak, że większość domów oraz mieszkań, które są sprzedawane na rynku pierwotnym, to lokale będące w stanie surowym zamkniętym lub deweloperskim. Przyczyn może być wiele. Na przykład chęć szybszej finalizacji inwestycji przez dewelopera lub też fakt, że często nowi właściciele planują samodzielnie wykończyć pod klucz swoje nowe mieszkanie. Takie rozwiązanie jest szczególnie popularne na Zachodzie. Kompleksowe wykańczanie wnętrz Warszawa to oferta, którą powinniśmy się zainteresować, kiedy szukamy sprawdzonej, doświadczonej i profesjonalnej firmy, która wykona zlecenie perfekcyjnie. Wtedy warto szukać takiej firmy w wyszukiwarce Google.

Zakup lokum pod klucz to także wiele zalet. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas. Z tego rozwiązania korzystają często osoby, które przeprowadzają się do innego miasta. Wtedy nie musimy samodzielnie wykonywać prac remontowych. To zespół fachowców zajmie się urządzeniem naszego mieszkania do stanu pod klucz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here