Wady i zalety łóżek tapicerowanych

0
5007

Meble tapicerowane od lat cieszą się niemalejącą popularnością, szczególnie jeżeli chodzi o łóżka. Czy wybór takiego łóżka to dobre rozwiązanie, a może jednak nie są one odpowiednie dla każdego? Jeżeli szukasz odpowiedzi na to pytanie, to dobrze trafiłeś!

Tapicerowane łóżka do sypialni — poznaj ich zalety

Jeżeli chodzi o meble tapicerowane, w tym oczywiście łóżka, to kuszą one przede wszystkim ogromnym wyborem różnorodnych kolorów i faktur, dzięki czemu można je dopasować do praktycznie każdego wnętrza. Takie łóżka wykonywane są również na zamówienie, dzięki czemu sami wybieramy sobie tapicerkę, która najbardziej nam odpowiada.

Wiele osób jako zaletę takich łóżek wskazuje również komfort i bezpieczeństwo ich użytkowania — posiadają one bowiem miękkie obicie, które niweluje ostre krawędzie i amortyzuje niewielkie uderzenia, co może mieć duże znaczenie, szczególnie jeżeli w naszym domu są dzieci, które chętnie przebywają w naszej sypialni.

Łóżka tapicerowane to także wysokie wezgłowia, które stanowią doskonały element dekoracyjny, są również świetnym podparciem podczas wieczornej lektury. Takie łóżka docenią więc przede wszystkim osoby, dla których ważny komfort i elegancki wystrój.

Meble tapicerowane i ich wady

Jak każde rozwiązanie, tak i to ma oczywiście swoje wady, do których zalicza się przede wszystkim niższą trwałość, w porównaniu, chociażby z łóżkami metalowymi. Nie ma się co oszukiwać — materiał bywa podatny na zaciągnięcia i przetarcia, a także niezbyt dobrze znosi np. rozlany na niego sok. Tę wadę można jednak znacząco zminimalizować przez wybór odpowiedniego obicia — nowoczesne tkaniny potrafią być naprawdę niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, a nawet cechować się plamoodpornością, dzięki czemu utrzymanie takiego łóżka w czystości będzie o wiele prostsze. Tego typu obicia są oczywiście droższe, jednak jeżeli zależy nam na tym, aby mebel służył nam przez długi czas, warto zainwestować w lepszy materiał, tak aby uniknąć konieczności drogiego czyszczenia lub kosztownej wymiany.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here