Umywalka nablatowa – czy to dobre rozwiązanie?

0
1473

Umywalka nablatowa to coraz popularniejsze rozwiązanie we współczesnych łazienkach. Jest traktowana również jako element dekoracyjny tego pomieszczenia. A jak jest z jej funkcjonalnością i komfortem podczas korzystania? Czy to faktycznie lepsze rozwiązanie, niż klasyczna umywalka?

Jakie są korzyści zamontowania umywalki nablatowej?

Umywalka nablatowa to bardzo nowoczesny i estetyczny dodatek do łazienki, charakteryzuje się tym, że jest osadzona na blacie i częściowo wystaje ponad jego powierzchnię. A co z syfonem i rurami odpływowymi? Są one ukryte pod blatem. Jakie zalety daje zamontowanie takiej umywalki? Po pierwsze dzięki wyższemu rantowi umywalki nablatowej, podczas korzystania z niej, woda nie wydostaje się na blat. W wyniku tego nie dochodzi do jego uszkodzenia, przez dłuższy okres czasu wygląda jak nowy. Kolejna cenna cecha tego rodzaju umywalki to połączenie szafki z umywalką, dzięki temu że jest odsłonięte, mamy możliwość łatwego wyczyszczenia tego miejsca. Nie doprowadzimy do sytuacji, że będzie się tam osadzał kurz i inne zanieczyszczenia.

Umywalka nablatowa dzięki temu, że posiada dodatkowo blat, daje możliwość przechowywania na nim produktów, które wykorzystujemy każdego dnia, podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki temu zaoszczędzamy czas, który byśmy poświęcili na szukanie ich po szafkach. Ostatnia zaleta umywalki nablatowej to to, że jest bardzo stylowa i estetyczna, nadaje wnętrzu stylu. Idealnie sprawdzi się w łazienkach nowoczesnych.

Z jakich materiałów są produkowane umywalki nablatowe?

Umywalki nablatowe są dostępne praktycznie w każdym sklepie z wyposażeniem. Ich różnorodność jest ogromna. Zazwyczaj firmy do ich produkcji wykorzystują klasyczną, białą ceramikę. Ale spokojnie, jeżeli szukamy czegoś zupełnie innego, bo uważamy, że takie rozwiązanie jest zbyt nudne i powszechne, na pewno uda nam się coś znaleźć. Umywalki nablatowe są również produkowane ze szkła oraz kamienia. Taki dodatek od razu nada konkretnego stylu naszemu pomieszczeniu. Wystarczy wtedy tylko dodać do niego kilka dodatków i łazienka gotowa.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/zalety-i-wady-umywalki-nablatowej/

[Głosów:2    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here