Jaki żyrandol wybrać do pokoju dziecięcego?

0
1385

Na łamach portalu Zabobon.pl pojawił się ciekawy artykuł w zakładce http://www.zabobon.pl/zyrandol-dla-chlopca/. W nawiązaniu do niego można wysunąć pytanie jaki żyrandol powinien być wybrany do pokoju chłopca?

Na stronach internetowych, w sklepach ogólnobudowlanych a także specjalistycznych sklepach z oświetleniem wnętrz znajdziemy aktualnie bardzo rozbudowaną i bogatą ofertę różnego rodzaju lampek i żyrandoli. Jedna są mniejsze, drugie większe, inne znowu posiadają bardziej „fikuśne” kształty. Jednak jaki powinien być idealny żyrandol dla małego rozrabiaki?

Otóż na pewno nawiązujący do lubianych przez chłopców kolorów. Większość dziewczynek lubuje się w kolorach różowych, pudrowych – ogólnie rzecz biorąc kolorach ciepłych. Chłopcy wolą bardziej stonowane kolory, jednakże ich odcienie nie powinny być zbyt ciemne – raczej skupmy się tutaj na jasnych wariantach. Błękitny, jasny niebieski czy zielony – to raczej zawsze trafione wersje dla chłopców. Musimy tez pamiętać o tym by kolorystycznie nawiązywał on do wystroju pokoju chłopca. Całkowitym strzałem w przysłowiową dziesiątkę jest okazja, w której możemy kupić żyrandol (np. w formie plafonu) z motywami ulubionej kreskówki swojego dziecka. Na pewno nam tego nie zapomni, a jego radość będzie bardzo wielka.

Jeśli mamy już kolorystykę za sobą – możemy przejść dalej, do samego kształtu i wykorzystanych materiałów. Tutaj chyba najlepszym rozwiązaniem będą plastikowe obudowy, które w dodatku są skupione w jednym kształcie i nie posiadają elementów zanadto wystających poza obrys. Czemu jest to takie istotne? Otóż temperament chłopców zazwyczaj jest dość krzepki, a mali łobuzi potrafią często nabroić. Odkrywając świat często przeprowadzają swoje „eksperymenty” które mogą skończyć się przykładowo zahaczeniem o wystającą część żyrandola, zrzucenie go na siebie, a w najlepszym wypadku urwanie wystającego elementu. Dobrym więc rozwiązaniem będzie wspomniany plafon, który jest skupiony w sobie i nie posiada odstających części – w dodatku wykonany z plastiku.

Jak już mamy kolor oraz kształt – warto wziąć pod uwagę najważniejszą kwestię, czyli sam kolor jaki będzie emitować w pokoju dziecka. Kolor światła powinien być zbliżony w jak największym stopniu do naturalnej jego barwy. Dobrze spiszą się tutaj zwykłe żarówki, jednak jeszcze lepszym rozwiązaniem wydają się coraz to powszechniejsze LED’y. Żarówki te są długotrwałe w eksploatacji, nie nagrzewają się nadmiernie i dają ciepłe jasne światło (pod warunkiem że wybierzemy te, które dają około 2700K).

Wybierając więc tak prozaiczną rzecz dla dziecka – jaką jest zwykły żyrandol, pamiętajmy jednak że spełnia on szereg funkcji, które są dość istotne przy użytkowaniu pokoju przez chłopca.

Przeczytaj też: http://www.postawnaswoim.pl/kariera/czy-zarzadzanie-magazynem-nalezy-do-trudnych-zadan/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here