Taras z pergolą – dlaczego warto?

0
244

Pergole tarasowe to konstrukcje, którymi coraz częściej interesują się nie tylko właściciele budynków jednorodzinnych, ale i osoby, które są dopiero w fazie projektowania wymarzonego domu. Nic dziwnego. Mówimy w końcu o kompleksowym rozwiązaniu, łączącym funkcjonalność i estetykę.

Chcesz wiedzieć więcej? W takim razie czytaj dalej. Z tego artykułu dowiesz się, czym charakteryzuje się pergola tarasowa i dlaczego warto w nią zainwestować.

Taras z pergolą – czym się charakteryzuje?

Taras wzbogacony o pergolę to komfortowe rozwiązanie, które pozwala przedłużyć strefę odpoczynku w domu (na przykład salon) z wyjściem na świeże powietrze. Zwykle taka konstrukcja jest wzbogacona o rolety, które da się całkowicie odsłonić albo zasłonić aż do samej ziemi. To daje ochronę przed ciekawskimi spojrzeniami osób, które na przykład przejeżdżają pobliską drogą.

Na tym nie koniec, bo pergola tarasowa może być również przeszklona. Mało tego! W takiej konstrukcji da się zamontować nawet rozsuwany dach. To wszystko sprawia, że komfort korzystania z takiej przestrzeni jest wysoki.

Warto jednak zauważyć, ze w tym przypadku funkcjonalność idzie w parze z tym, jak taka konstrukcja się prezentuje. Z jednej strony można zadbać o dodatkowe ozdoby w postaci pnącej odmiany róży albo innych tego typu roślin, a z drugiej: pergolę da się dopasować do sąsiedniego budynku (na przykład pod kątem stylistyki i kolorystyki).

Przeczytaj także: https://www.bebello.pl/jak-pergola-tarasowa-uprzyjemni-chwile-spedzone-na-tarasie/

Dlaczego warto zainwestować w taras z pergolą?

Taras z pergolą to świetne miejsce do wypoczynku, okolicznościowych przyjęć, seansów filmowych pod chmurką, a nawet do zdalnej pracy czy nauki. To również doskonała przestrzeń do spokojnych rozmów, czytania książek czy czasopism, rodzinnego grillowania, a nawet… do podziwiania gwieździstego nieba.

Wszystko z daleka od wścibskich spojrzeń sąsiadów i niezależnie od opadów deszczu, mocnych promieni słonecznych czy podmuchów wiatru. Mało tego! Większego znaczenia nie ma także pora dnia czy nocy – wystarczy zamontować w konstrukcji oświetlenie LED, żeby pergola tarasowa stała się obiektem, z którego da się korzystać wręcz całodobowo.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami SURMA – producentem pergol tarasowych

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here