Szybkie i tanie odświeżenie łazienki – 4 sprawdzone sposoby

0
4879

Znudziłeś się już wystrojem łazienki, lecz nie dysponujesz środkami na jej remont? Możesz wypróbować jeden z naszych pomysłów na szybkie odświeżenie pomieszczenia. Zobacz, co możesz zrobić, by szybko i tanio zmienić wygląd łazienki!

1. Malowanie płytek – co możesz w ten sposób osiągnąć?

Malowanie glazury to bez wątpienia najprostszy sposób na całkowitą zmianę wystroju łazienki w krótkim czasie. Co więcej, możesz ją wykonać samodzielnie bez konieczności angażowania specjalisty. Wszystko, czego potrzebujesz, to emulsja gruntująca do płytek, pędzel i specjalna farba przeznaczona do malowania glazury. Pamiętaj też o zabezpieczeniu miejsca pracy – w przeciwnym razie późniejsze sprzątanie może zająć Ci sporo czasu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym artykule: Malowanie płytek – sposób na szybką i tanią metamorfozę łazienki – sprawdź to!

2. Jak odnowić podłogę łazienkową?

Chcesz tanio odnowić podłogę w łazience? Masz 2 możliwości:

– klejenie glazury metodą płytka na płytkę – metoda ta nie należy do najprostszych, jest jednak dość efektowna. Polega na przyklejeniu nowej glazury do starej przy pomocy cienkiej warstwy kleju – bez konieczności skuwania poprzedniej powłoki. Choć efekt może być zaskakujący, pracę powinien przeprowadzić profesjonalny wykonawca – dopasowanie nowych płytek do ceramiki sanitarnej nie jest zbyt proste;

– płytki winylowe – winylowa podłoga kojarzy Ci się zapewne ze starymi wnętrzami rodem z PRLu. Okazuje się jednak, że współczesne płytki winylowe nie przypominają w ogóle swoich poprzedników sprzed lat. Na rynku znajdziesz bogaty wybór płytek w ciekawej kolorystyce, którą wpasujesz w każde wnętrze. Winyl jest przeznaczony do klejenia na płytki, lecz jest to łatwiejsze niż w poprzedniej metodzie – tu do jego przycięcia wystarczy tylko ostry nóż introligatorski.

3. Jak przemalować meble?

Meble łazienkowe najczęściej kupuje się na wymiar tak, by maksymalnie dopasować je do dostępnej przestrzeni. Ich wymiana może więc okazać się dość kosztowna. Co można zrobić, aby je odświeżyć? Wystarczy je tylko przemalować! Na rynku znajdziesz szereg farb, które są przeznaczone do właśnie takich prac. Czym powinien się cechować taki preparat?

  • szybkim czasem schnięcia;
  • brakiem nieprzyjemnego zapachu;
  • woodoodporną formułą.

Właściwości te wykazuje większość farb lateksowych i akrylowych. Możesz również sięgnąć po specjalne farby do malowania mebli – znajdziesz je w marketach budowlanych.

4. A może po prostu zmień dekoracje?

Najpewniej nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak dużą rolę w aranżacji łazienki odgrywają dodatki. Co więcej, ich wymiana najczęściej nie wiąże się z wysokimi kosztami. Jakie elementy możesz zmienić, aby nieco odświeżyć wystrój łazienki?

  • dywaniki;
  • zasłonkę prysznicową;
  • lustro;
  • ceramiczne akcesoria stojące (mydelniczki, kubki itp.);
  • uchwyty i wieszaczki;
  • półki i koszyki – np. pod prysznicem lub nad wanną;
  • ręczniki.

Spróbuj wymienić je na inne i zobacz, jak Twoja łazienka zmienia się na Twoich oczach nie do poznania!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here