Szlifierki, frezarki i wiertnice – urządzenia do obróbki betonu pod lupą

0
1634

Prace budowlane, w szczególności te, które wymagają obróbki betonu, nie należą do najłatwiejszych. Właśnie dlatego producenci stworzyli profesjonalne, niezawodne sprzęty, dzięki którym przeprowadzane roboty ulegają przyspieszeniu, a same warunki są komfortowe dla pracowników i użytkowników maszyn. Wśród nich nie mogło zabraknąć urządzeń do obróbki betonu, które bierzemy dziś pod lupę. Jak działają szlifierki, frezarki i wiertnice?

Szlifierki do betonu

Głównym zadaniem szlifierek do betonu jest sprawne i bezproblemowe wygładzenie materiału lub zcieranie jego warstw wierzchnich, np. farb czy klejów, wymagające minimalnego wkładu siły użytkownika sprzętu. Z ich pomocą prace remontowe ulegają przyspieszeniu, dzięki czemu stały się obowiązkowym wyposażeniem profesjonalnych firm remontowych. Co ciekawe, maszyny mogą być wykorzystywane zarówno do przygotowania powierzchni do wykończenia i zwiększenia szorstkości betonu w celu poprawy jego przyczepności, jak i częściowego usunięcia warstwy starej powłoki.

Jak działają szlifierki? Urządzenia do betonu są wyposażone w specjalne tarcze, które są wprawiane w ruch po włączeniu silnika. Dzięki szybkim obrotom momentalnie wygładzają materiał, i to bez względu na jego twardość. Na rynku znajdziesz modele o różnych poziomach gradacji – to właśnie na ten parametr warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni kamień szlifierski do planowanych prac. Niezbędnym elementem szlifierek są również szczelne i wytrzymałe obudowy, które chronią silnik przed kontaktem z pyłem wytwarzanym podczas prac remontowych.

Frezarki do betonu

Głównym zadaniem frezarki do betonu jest obróbka wierzchniej warstwy materiałów o wysokiej twardości, np. rowkowania nawierzchni czy zdzierania wspomnianej warstwy, która została wcześniej pokryta klejem lub farbami. Nowoczesne urządzenia, które umożliwiają precyzyjną, szybką i wygodną pracę, w ciągu kilku minut pozwalają na usunięcie z asfaltu tymczasowych linii namalowanych w trakcie remontu drogi. W połączeniu z odkurzaczem prace frezarką mogą odbywać się nie tylko na zewnątrz, ale także w zamkniętych pomieszczeniach bez obaw o nadmierne powstawanie pyłu.

Na rynku można znaleźć dwa rodzaje frezarek – spalinowe i elektryczne. W zależności od modelu, na jaki się zdecydujesz, możesz zapewnić sobie odpowiednią głębokość i szerokość roboczą, a także dopasować parametry urządzenia do planowanych robót – im bardziej wymagające prace, tym lepszym wyborem będą maszyny o wysokiej wydajności. Niezawodny sprzęt, który zamówisz w sklepie internetowym iSPRZĘT, jest także wyposażony w pojemne bębny i umożliwia pracę na głębokości do około 8 mm.

Wiertnice do betonu

Wiertnice do betonu to jedne z podstawowych urządzeń, których nie może zabraknąć w trakcie przeprowadzania prac remontowych i budowlanych. Przy użyciu niezawodnego sprzętu możesz z łatwością wykonywać przewierty, czyli otwory, na takich powierzchniach jak płytki gresowe, ściany, posadzki, a nawet beton zbrojony. Wybór urządzenia o odpowiedniej mocy pozwala na minimalizację ilości powstającego pyłu, a w przypadku wiercenia na mokro zapewnia skuteczną ochronę wiertła przed przegrzaniem, jednocześnie przedłużając jego żywotność.

Dostępne na rynku wiertnice do betonu pozwalają na wykonanie otworów o średnicy wynoszącej nawet jedynie 5 milimetrów. Co więcej, dzięki wyposażeniu wiernic w specjalny statyw, który jest zalecany przy wiertłach 100/150 mm i większych, użytkownik sprzętu nie ma problemu z utrzymaniem go w odpowiedniej, stabilnej pozycji. To znacząco ułatwia wykonywanie przewiertów na mokro (przy użyciu wierteł powyżej 150 mm). Wiertnica jest zdolna przewiercić beton wraz ze stalowymi prętami zbrojeniowymi. Jednak na tym zastosowanie wiertnic się nie kończy – profesjonalne maszyny mogą zostać także wykorzystywane do pracy z cegłami czy ceramiką.

Poza wymienionymi sprzętami, wszystkie niezbędne przy większości prac budowlanych i remontowych urządzenia do betonu znajdziesz w sklepie internetowym isprzet.pl. Szeroki asortyment sklepu obejmuje: betoniarki, wibratory przyczepne oraz wgłębne (wysokiej częstotliwości, modułowe i pneumatyczne), przetwornice częstotliwości (przenośne i stacjonarne), zacieraczki (ręczne i samojezdne), listwy ręczne oraz listwy wibracyjne (kompletne i modułowe), a także wiązarki do drutu zbrojeniowego i wózki do posypki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here