Szklane drzwi – czy warto wybrać je do swojego domu?

0
2717

Drzwi szklane to niezwykle oryginalny i nowoczesny dodatek, który pojawia się w coraz większej ilości polskich domów. Szklane drzwi są ładne, trwałe oraz stanowią wspaniałą ozdobę każdego, zwłaszcza nowocześnie urządzonego wnętrza. Decydując się na umieszczenie w swoim domu lub biurze szklanych drzwi należy jednak pamiętać o dopasowaniu do nich odpowiednich zamków. Do tego typu drzwi niezbędne są bowiem specjalne zamki do drzwi szklanych.

Drzwi szklane – nowoczesne i wytrzymałe drzwi idealne do domu i biura

Drzwi szklane dla wielu z nas kojarzą z nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi głównie w nowoczesnych biurach, instytucjach publicznych oraz centrach handlowych. Atrakcyjny wygląd szklanych drzwi oraz ich wytrzymałość sprawiają jednak, że coraz częściej pojawiają się one także w naszych prywatnych domach i mieszkaniach. Drzwi szklane idealnie nadają się do umieszczenia m. in. w łazience, kuchni, sypialni oraz wielu innych pomieszczeniach domowych.

Wiele osób waha się jednak z wyborem drzwi szklanych obawiając się tego, czy będą one trwałe. Drzwi szklane nie należą bowiem do najtańszych w zakupie, a samo szkło większości z nas kojarzy się raczej z delikatnym oraz podatnym na uszkodzenia materiałem. Warto jednak wiedzieć, że szklane drzwi zazwyczaj wykonuje się z trwałego i odpornego na uderzenia szkła hartowanego, którego raczej nie sposób jest uszkodzić podczas normalnego użytkowania.

Zamki do drzwi szklanych – jakie wybrać?

Decydując się na umieszczenie w swoim domu szklanych drzwi musimy mieć świadomość, że nie będą do nich pasowały zwykłe zamki przeznaczone do drzwi wykonanych z drewna lub innych tradycyjnych materiałów. Szkło jest bowiem na tyle specyficznym tworzywem, które wymaga zastosowania w nim specjalnych rozwiązań, do których zależą właśnie zamki do drzwi szklanych. Wbrew jednak pozorom, niewiele różnią się one od tradycyjnych rozwiązań, dzięki czemu bez problemu możemy dobrać zamek idealnie odpowiadający naszym potrzebom.

Zamki do drzwi szklanych występują w różnych kolorach okuć, co pozwala nam na ich idealne dopasowanie do wystroju wnętrza oraz kolorystyki pozostałych dodatków. W sprzedaży dostępne są także zamki do drzwi szklanych przeznaczone do montażu w drzwiach łazienkowych, dodatkowo wyposażone w pokrętło zamiast standardowego otworu na klucz. Wśród zamków przeznaczonych do szklanych drzwi znajdziemy także zamki całkowicie pozbawione otworu na klucz, które doskonale sprawdzą się do montażu w drzwiach pomieszczeń, do których dostęp na co dzień mają wszyscy domownicy.

Zamki do drzwi szklanych w Klamki-Drzwiowe.pl możemy kupić w komplecie z pozostałymi okuciami niezbędnymi do umieszczenia w drzwiach szklanych. Opłaca się je nabyć razem, gdyż daje nam to pewność, ze każdy element będzie idealnie dopasowany do pozostałych, a same okucia będą pięknie prezentowały się na tle szklanych drzwi.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here