Stojące baterie wannowe – hit czy kit?

0
3415

Szukając baterii wannowej do swojej łazienki, z pewnością natknąłeś się na modele stojące, zwane również sztorcowymi. Chcesz je zastosować w roli wykończenia nowoczesnego wnętrza? Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas wybierania sztorcowej baterii wannowej!

Zalety stojącej armatury łazienkowej

Czym charakteryzuje się sztorcowa armatura wannowa?

– jest wyjątkowo prosta w montażu – wystarczy tylko włożyć jej wężyki do otworu i podłączyć je do instalacji wodociągowej. Dzięki temu świetnie sprawdza się w sytuacji, gdy jedynie wymieniasz wyposażenie łazienki, lecz nie odnawiasz ścian – nie trzeba wiercić otworów montażowych w płycie;

– zaleca się stosować ją wtedy, gdy rury doprowadzające wodę są umieszczone nisko – łatwo połączysz je z baterią przy pomocy elastycznych wężyków;

– można ją obracać dookoła osi, dopasowując tym samym do wykonywanej akurat czynności;

– umieszczając baterię na brzegu wanny, zyskujesz wolne miejsce na ścianie. Możesz tam zawiesić dodatkowe elementy – np. półkę na kosmetyki czy mydelniczkę.

Bateria stojąca do łazienki – gdzie ją zamontować?

Stojący model baterii wannowej można montować na brzegu wanny lub na specjalnie przygotowanej półce obok niej. Specyficznym rodzajem stojącej baterii wannowej jest bateria wolnostojąca, czyli przeznaczona do montażu na posadzce. Stosuje się ją w połączeniu z wannami wolnostojącymi. Tego rodzaju armatura zajmuje sporo miejsca – dlatego najczęściej wykorzystuje się ją w większych łazienkach czy salonach kąpielowych.

Sztorcowe baterie wannowe – przegląd dostępnych możliwości

Stojąca bateria wannowa kojarzy Ci się jedynie z klasyczną, jednootworową armaturą? Na rynku znajdziesz też inne modele, przeznaczone do montażu w kilku otworach. Oto możliwości, które masz do dyspozycji:

baterie jednootworowe – najczęściej spotykane rozwiązanie. Swoją popularność zawdzięcza niewielkim wymiarom, dzięki którym nie zajmuje zbyt dużo miejsca na brzegu wanny;

baterie dwuotworowe – do wyboru masz tu wersje jedno- i dwuuchwytowe;

baterie trzyotworowe – świetnie wpisują się w nowoczesną stylistykę, dlatego natrafisz na nie raczej w nowych wnętrzach. Są wyposażone w dwa pokrętła i wylewkę. W przypadku sztorcowych, trzyotworowych baterii wannowych wylewka bardzo często jest wyciągana i pełni jednocześnie funkcję słuchawki prysznicowej;

baterie czterootworowe – dwa otwory zajmują pokrętła, w trzecim umieszczona jest wylewka, a w czwartym słuchawka prysznicowa. Wąż od słuchawki znajduje się pod wanną, dzięki czemu nie przeszkadza podczas korzystania z wanny i nie zaburza wystroju wnętrza.

Jak poprawić estetykę baterii?

Martwi Cię to, że wywiercony na baterię otwór jest zbyt duży, a miejsce mocowania widoczne i niezbyt estetyczne? Możesz je zakryć specjalną, chromowaną nakładką. Wystarczy tylko umieścić ją pomiędzy wanną a wylewką jeszcze zanim włożysz wężyki montażowe do otworu. Pamiętaj tylko, by dobrać ją kolorem do baterii wannowej – dzięki temu całość stworzy spójną, harmonijną kompozycję i doda elegancji całemu wnętrzu.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here