Prysznice – jak wybrać odpowiednią kabinę do swojej łazienki?

0
1351

Prysznic to popularny wybór w wielu gospodarstwach domowych. Dzięki temu, że kabiny zajmują zwykle mniej miejsca niż wanny, funkcjonalne zaaranżowanie przestrzeni może być w ich przypadku łatwiejsze. Ważne jest jednak to, aby dopasować odpowiedni rodzaj wyposażenia do posiadanej łazienki. Wśród modnych kabin prysznicowych odnaleźć można wiele modeli i innowacyjnych rozwiązań. Na jakie akcesoria warto się zdecydować?

Jak wybrać kabinę dopasowaną do wnętrza?

Poszukując odpowiednich elementów wyposażenia, należy wziąć pod uwagę wielkość i kształt pomieszczenia. Prysznice posiadają brodziki o różnych kształtach i wymiarach – https://corsan.pl/pol_m_Produkty_Prysznice_Zestawy-prysznicowe-podtynkowe-297.html. Wśród popularnych rozwiązań pojawiają się akcesoria narożne i przyścienne. Posiadacze przestronnych łazienek często decydują się na eleganckie modele wolnostojące. Głębokość brodzika warto dopasować do zapotrzebowania użytkowników. Wartości osiągane przez standardowe modele wynoszą zwykle od 5 do 15 cm. Prysznice z bardziej pojemnymi brodzikami mogą okazać się bardzo praktycznym rozwiązaniem. Model o głębokości 20 – 30 cm może okazać się wygodną opcją podczas ręcznego prania i prac porządkowych w mieszkaniu. Zapewni również atrakcyjne warunki kąpielowe dzieciom. Za wyjątkowo modne uznawane są płytkie brodziki wpuszczane w posadzkę. Nie tylko zachwycają walorami estetycznymi, ale również ułatwiają dostęp do kabiny osobom doświadczającym trudności w poruszaniu się.

Funkcjonalne rozwiązania w modnych aranżacjach

Do szczególnie modnych pryszniców zaliczane są kabiny typu „walk in”. Odgrodzone od reszty pomieszczenia specjalną ścianką pozostawiają szerokie i otwarte wejście. Zwykle montowane przy ścianach i w naturalnie występujących wnękach. Mogą być zarówno estetycznym, jak i praktycznym rozwiązaniem. Wśród wielu trendów odnaleźć można również kabiny z różnymi drzwiami. Praktyczne, rozsuwane modele wykorzystywane są zwykle w niewielkich łazienkach. W bardziej ustawnych przestrzeniach sprawdzą się prysznice z otwieranymi skrzydłami drzwiowymi. Tego typu elementy uważane są za wyjątkowo estetyczne. Do ich zalet zalicza się również łatwość utrzymania w czystości. Poszukując korzystnego rozwiązania do swojego domu, warto również przywiązać wagę do montowanej baterii. Rosnącą popularnością w tej kategorii cieszą się panele prysznicowe, które umożliwiają korzystanie z wielu funkcji. Znajdująca się pośród nich opcja hydromasażu uprzyjemni rytuał kąpielowy i umożliwi zrelaksowanie się po ciężkim dniu. Odpowiednio dobrane wyposażenie wpłynie na funkcjonalność aranżacji i samopoczucie domowników.

Popularnym rozwiązaniem wykorzystywanym w łazienkach z kabinami walk in są ścianki prysznicowe. Odpowiednio dobrana ścianka do strefy kąpielowej wpłynie pozytywnie na wizualny odbiór łazienki oraz zabezpieczy strefę użytkową od nadmiaru wody.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here