Czyszczenie słuchawki prysznicowej: jak to zrobić?

0
1200

W natłoku obowiązków domowych, często zapominamy o ważnych czynnościach, które należy regularnie wykonywać. Do takich czynności należy m.in. czyszczenie słuchawki prysznicowej. Jeśli nie usuniemy kamienia w porę, słuchawka zacznie działać coraz gorzej, aż w końcu stanie się niezdatna do użytku. Nie wiesz, jak wyczyścić słuchawkę prysznicową? Podpowiadamy.

  1. Czyszczenie słuchawki prysznicowej – kiedy należy to zrobić?
  2. Jak wyczyścić słuchawkę prysznicową?

Choć na co dzień raczej się na tym nie skupiamy, problem twardej wody dotyczy większości gospodarstw domowych w Polsce. Szczególnie narażone w związku z tym są słuchawki prysznicowe, ponieważ ich niewielkie otwory stopniowo ulegają zatkaniu. Na szczęście możemy sobie z tym poradzić samodzielnie, zanim słuchawka przestanie się nadawać do użytku.

1. Czyszczenie słuchawki prysznicowej – kiedy należy to zrobić?

O tym, że dzieje się coś niedobrego, zazwyczaj przypominamy sobie dopiero wtedy, gdy strumień wody ze słuchawki prysznicowej płynie nierównomiernie lub pryska, przy okazji sprawiając, że nasza łazienka wygląda jak po oberwaniu chmury. Za taki stan rzeczy najprawdopodobniej odpowiada kamień, który zatkał ujście wody i uniemożliwił nam komfortowe korzystanie ze słuchawki prysznicowej.

Do działania powinny nas także zmobilizować brzyskie zacieki i osad. Łatwo też dostrzec, że słuchawka nie błyszczy już tak, jak kiedyś. Im szybciej pomyślimy o czyszczeniu słuchawki prysznicowej, tym lepiej.

2. Jak wyczyścić słuchawkę prysznicową?

Jeśli nigdy wcześniej nie wykonywałeś tej czynności i zastanawiasz się, jak wyczyścić słuchawkę prysznicową, postaramy się pomóc i wyjaśnić to w przystępny, przejrzysty sposób.

Czyszczenie słuchawki prysznicowej możemy przeprowadzić, używając do tego specjalistycznych środków. Jednak z powodzeniem możemy sobie również poradzić dzięki domowym sposobom. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się niezawodny produkt, który można wykorzystać na wiele sposobów podczas robienia domowych porządków. W tym przypadku ocet wystarczy wymieszać z wodą w proporcji 1:1, a następnie zanurzyć w occie słuchawkę prysznicową. Nie pomogło? Zabrudzenia są zbyt duże? A zatem wlej roztwór octu z wodą do woreczka foliowego, zanurz słuchawkę, zamknij worek i pozostaw słuchawkę na całą noc. Na koniec opłucz słuchawkę. To powinno wystarczyć, by wyglądała (i oczywiście działała) jak nowa!

Czyszczenie słuchawki prysznicowej wystarczy przeprowadzać raz na jakiś czas, ale pamiętajmy, by robić to regularnie. W ten sposób słuchawka będzie nam dłużej i lepiej służyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here