Praca architekta wnętrz

0
2762

Podczas gdy projektant wnętrz koncentruje się na sposobach dekorowania przestrzeni wewnętrznych, architekt wnętrz projektuje i konstruuje tę przestrzeń. Tak więc, chociaż często pracujesz z projektantem wnętrz, Twoja praca jako architekta wnętrz będzie się nieco różniła. Jeśli tworzysz projekt, bierzesz pod uwagę wiele czynników, takich jak naturalne i sztuczne oświetlenie, która pora dnia jest najbardziej oświetlona, jakiego rodzaju sufitu należy użyć? W grę wchodzą również ściany nośne, bezpieczeństwo i przepisy budowlane, liczba okien, drzwi, siedzeń, stołów, centralnego ogrzewania.

Ponadto, jako architekt wnętrz, często spotkasz się z zadaniem stworzenia przestrzeni, która służy konkretnemu celowi, na przykład relaksującej atmosferze w centrum odnowy biologicznej lub produktywnego powietrza w biurze. Będziesz pracował nad wewnętrzną częścią budynku i często specjalizował się w jednym typie budynku, takim jak kasyno, dom czy kino. Będziesz pracował również jako część zespołu konstrukcyjnego, który obejmuje zazwyczaj inżynierów, pracowników budowlanych i innych architektów. Wymagać będzie to od Ciebie dużych zdolności komunikacyjnych, aby przez większych przeszkód móc wdrożyć swoje pomysły, jednocześnie uznając idee innych.

Praca zespołowa jest kluczowa. Na przykład zadanie projektowania wnętrza teatru. Inżynier musi upewnić się, że jest on poprawny konstrukcyjnie. Chcesz go ozdobić mozaikowym sufitem, latającymi przyporami i ścianami wytłoczonymi ze złota? Inspektor nadzoru budowlanego musi upewnić się, że projekt jest wykonywany na czas i w ramach przewidzianego budżetu. Aby wykonać należycie swoją pracę, musisz szanować pracę innych członków zespołu oraz ich zdanie.

Zanim rozpoczniesz pracę jako architekt (na przykład w pracowni http://www.ainprojektowanie.com/), musisz nauczyć się czym jest projektowanie i aranżacja wnętrz. Aby dostać się na kierunkowe studia, nie tylko powinieneś świetnie zdać maturę, zwłaszcza z matematyki, ale także posiadać zdolności plastyczne, które będą weryfikowane podczas wstępnego egzaminu z rysunku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here