Postaw na ekologię – wybierz fotowoltaikę

0
803

Chcesz obniżyć swoje rachunki za prąd? Chcesz być ekologiczny? Może masz ochotę wspierać polską politykę gospodarczą? Jeśli tak to fotowoltaika jest tym czego szukasz!

Fotowoltaika – jakie korzyści z niej płyną?

Inwestycja w fotowoltaikę nie tylko obniży Twoje rachunki i ostatecznie pozwoli Ci na odcięcie się od lokalnego dostawcy, ale również będzie wspierać ekologiczne wykorzystanie OZE. Całość jest bardzo droga, instalacja paneli kosztuje około 20 tys. złotych. Inwestycja pozwala Ci jednak na oszczędność około 10 tys. złotych rocznie, co skutkuje zwrotem inwestycji w przeciągu 8 lat. Po tym czasie instalacja zarabia dla Twojego domu. Dzięki wykorzystaniu OZE redukujesz emisję dwutlenku węgla do atmosfery – instalacje fotowoltaiczne redukują emisję 500 tys. ton dwutlenku węgla do atmosfery. Cena paneli zależy głównie od rodzaju ogniw, z których korzysta. Ogniwa monokrystaliczne są jakościowo najlepsze i mają najlepszą wydajność, dlatego też są najdroższe. Nieco tańszą opcją są ogniwa polikrystaliczne, a najtańsze są ogniwa cienkowarstwowe, które są najgorszej jakości i często są wykorzystywane w farmach pv. Na farmach pv liczba ogniw rekompensuje ich jakość.

Fotowoltaika – dofinansowanie dla Twojego domu lub firmy

Fotowoltaika łódzkie może zostać dofinansowana w części lub w pełni dzięki programom państwowym, regionalnym. Istnieje wiele programów, które zapewniają 85% pokrycia kosztów materiałów i instalacji. Wiele lokalnych urzędów oferuje tego typu sponsorowanie, niektóre nie żądają zwrotu pożyczonych pieniędzy pod pewnymi warunkami. Jeśli planujesz założenie farmy pv lub po prostu chcesz zaopatrzyć swój dom w OZE, powinieneś zorientować się jakie przysługują Ci dotacje i pożyczki. Doskonałą opcją finansowania Twojej instalacji są dotacje z państwowych programów rządowych. Polityka gospodarcza mówi o potrzebie zwiększenia korzystania z OZE przez przeciętny polski dom.

Nie czekaj, zainwestuj w fotowoltaikę i ciesz się niezależnością i ekologicznością z nich płynącą!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here