Popularność domów nowoczesnych. Chwilowa moda?

0
2768

Obecnie oferta projektów domów dostępnych na polskim rynku jest bardzo szeroka. Projektanci prześcigają się w tworzeniu nowych oryginalnych projektów, które swoim nowatorstwem przykują uwagę przechodniów i przełamią codzienność podmiejskich osiedli.

Wybór projektu domu to decyzja na całe życie. Konieczność jej dokładnego przemyślenia i zaplanowania nie podlega dyskusji i każdy inwestor zdaje sobie z tego sprawę. Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego projektu musimy odpowiedzieć sobie na wiele bardzo ważnych pytań, dotyczących tego jak ma wyglądać nasz przyszły dom, jakie funkcje powinien pełnić oraz kto w nim będzie mieszkał, a konkretnie, jakie specyficzne potrzeby ma nasz rodzina. Jednym słowem musimy mieć w głowie ułożoną wizję tego, co jest nam potrzebne. Pomijając kwestie funkcjonalności, technologii wykonania oraz sposobu ogrzewania, które są najważniejsze, istotny jest również walor estetyczny naszego przeszłego domu.

Wiele osób może powiedzieć, że wygląd zewnętrzny nie ma większego znaczenia, że liczy się aby dom pasował do naszej rodziny, był ekonomiczny w utrzymaniu oraz posiadał wygodnie rozmieszczone wnętrze. Jednak to nie prawda, budując dom zależy nam na tym, aby nam się podobał. Po to właśnie z troską organizujemy ogród i dokładnie planujemy wygląd elewacji zewnętrznej, dobieramy kolor drzwi i okien oraz dachówek na dachu.

Popularność domów nowoczesnych. Chwilowa moda?

W budownictwie jednorodzinnym , tak jak i w każdej innej dziedzinie dostrzegamy zmieniające się trendy. Obecnie dużą popularność zdobywają domy nowoczesne, parterowe, z płaskimi dachami o minimalistycznie zdobionych elewacjach, które swoją prostotą wyróżniają się w sąsiedztwie. Z drugiej strony zauważalnym trendem są coraz częściej powstające projekty domów o niecodziennych kształtach, które są odpowiedzią projektantów na potrzebę wyrażenia indywidualności przyszłych domowników. Takie podejście może wynikać z chęci przełamania monotonii podmiejskich osiedli, w których często deweloperzy posiadający kilka działek budowlanych oferują wiele identycznych domów obok siebie.

Mino rosnącej popularności nowoczesnych domów, nadal to projekty domów klasycznych są najczęściej wybierane przez inwestorów. Wynika z tego, że lubimy domy tradycyjne z dwuspadowym dachem z czerwoną dachówką oraz ogrodem na tyłach. Nowoczesność natomiast znacznie częściej zapraszamy do wnętrza, które po kilku latach można wyremontować i zorganizować w zupełnie innym stylu. W obrębie czterech ścian, jesteśmy odważniejsi i dajemy upust fantazji oraz modzie.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here