Firany w wersji minimum i maksimum

0
5423

Firany stanowią piękne wykończenie wystroju naszego mieszkania. Aranżując przestrzeń okienną, możemy wybrać zarówno skrajny minimalizm, jak i bogactwo koloru, wzoru czy formy. W obu przypadkach aby uzyskać odpowiedni efekt, należy trzymać się kilku zasad. Oto część z nich.

Minimalizm

Moda na minimalizm jest zauważalna od kilku sezonów i dotyczy nie tylko wystroju wnętrz. Proste, subtelnie urządzone mieszkania, w których najważniejszą rolę odgrywają przestrzeń i światło, kojarzone są przede wszystkim ze stylem skandynawskim. Jeśli chcemy, aby nasze cztery kąty nabrały charakteru delikatnej, chłodnej elegancji, powinniśmy dostosować wykończenie wystroju do całej reszty. Minimalizm lubi jednolite, jasne kolory. Najlepiej jeśli jedna barwa dominuje zarówno na ścianach, jak i podłodze. Podobnie powinno być z aranżacją okna firankami.

Pod uwagę powinniśmy wziąć trzy aspekty: materiał, kolor i deseń firan i zasłon. Minimalistyczny wystrój wnętrza bardzo łatwo otrzymamy, wybierając delikatne, powiewne i naturalne firany w odcieniu bieli, kości słoniowej lub jasnego beżu. Mleczne woale lub bawełniane firany wyglądają niezwykle pięknie i świeżo na tle białej ściany. Jeżeli chcemy wprowadzić kolor lub wzór, koniecznie zdecydujmy się na dominantę, nie łączmy zbyt wielu elementów. Spośród barw najlepiej wybierać czerń, czerwień i granat. W połączeniu z bielą nadają wnętrzu konkretny, uporządkowany charakter. Możemy również dobrać dwie pokrewne barwy w naszych firankach. Spośród wzorów firan wybierajmy te najprostsze i klasyczne, jak na przykład pionowe pasy. Minimalistyczne wnętrza uwielbiają firany sięgające do podłogi, lecz nie opadające na nią. W ten sposób optycznie wydłużamy i powiększamy przestrzeń.

Maksimum

Amatorzy wyrazistych, pełnych kolorów i wzorów wnętrz, powinni mieć się na uwadze. Cała sztuka w urządzaniu takich pomieszczeń polega na tym, aby nie przedobrzyć. Wówczas zamiast oczekiwanego dramatyzmu i przepychu, otrzymamy zwykły bałagan. Ostatnie trendy zachęcają do tego, by łączyć ze sobą nawet kilka wzorów i kolorów w wystroju okien. Zasada jest taka, by znaleźć jeden wspólny element. Jeśli połączymy firany z motywem kwiatowym, a zasłony w podłużne pasy, zadbajmy o to by w obu tych elementach pojawiła się co najmniej jedna wspólna barwa. Łączyć możemy również rozmaite faktury i płaszczyzny firanek i zasłon, na przykład matowe i błyszczące. Wówczas firany i zasłony wzmacniają się nawzajem. Pamiętajmy, że małe okna źle znoszą dekoracje złożone z dużych, rzucających się w oczy wzorów. I na odwrót – duże okno potrafi całkowicie zdominować drobny deseń na firanie bądź zasłonie.

Modne i tanie, nowoczesne wzory firanek i zasłon do pokoju i salonu, firanki dla dzieci, firanki kuchenne zazdrostki – woalowe i żakardowe w sklepie internetowym https://firaneo.net/firany

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here