Ogród zimowy – nowy wymiar domowego relaksu

0
2633

Ogród zimowy we własnym domu? To marzenie wielu osób – dziś o wiele łatwiejsze do zrealizowania niż kiedykolwiek wcześniej. Ogrody – w różnej wielkości i kształcie – można dziś z powodzeniem dostosować do każdego domu – zarówno o skomplikowanej, jak i prostej bryle. Wystarczy indywidualnie opracowany projekt i nowoczesna, uniwersalna technologia. To połączenie daje niezwykły efekt, którym możemy cieszyć się każdego dnia – delektując się popołudniową kawą lub wieczorną lekturą i zażywając relaksu we własnym ogrodzie zimowym.

Cztery pory roku w ogrodzie… zimowym

Ten ogród zapewnia nam doskonały relaks, zarówno wiosną, latem, jesienią, jak i zimą. Nazywamy go ogrodem zimowym, ale służy nam nie tylko wtedy, gdy na dworze chłód i śnieg. Ta szczególna przydomowa przestrzeń, swego rodzaju pawilon – daje schronienie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale również pozwala cieszyć się sprzyjającą aurą. Nowoczesne ogrody zimowe to nie tylko domena pałaców, dużych posiadłości, ekskluzywnych hoteli, restauracji czy ośrodków spa – niewielki ogród na własny użytek można zainstalować również w domu jednorodzinnym, nawet niewielkim. 

Stało się to możliwe dzięki twórczemu zastosowaniu powszechnie używanych technologii i materiałów, takich jak tworzywo PVC, aluminium oraz poliwęglan – ogród zimowy z poliwęglanu, a właściwie jego konstrukcja aluminiowo-poliwęglanowa, w połączeniu ze ścianami nośnymi wykonanymi z PVC, daje zaskakujący efekt – dodatkową i całkowicie nową pod względem jakościowym przestrzeń użytkową w domu. To szczególne miejsce – stworzone z myślą o domowej atmosferze, relaksie, spotkaniach w gronie rodziny i przyjaciół. Nawet zwykłe śniadanie spożywane w takim miejscu, pozwala celebrować miły początek dnia. Nie inaczej jest z popołudniem i wieczorem – spędzone w takiej, wyjątkowej przestrzeni, stają się wartością samą w sobie. 

Zalety nowoczesnych ogrodów zimowych

Nowoczesne, proste i funkcjonalne ogrody zimowe mają wiele zalet. Po pierwsze – ich zaprojektowanie i wykonanie jest proste, jeśli producent dysponuje odpowiednim doświadczeniem. Ogrody tego typu nie należą też do inwestycji drogich, dlatego obecnie są dostępne na niemal każdą kieszeń. Nawet jeśli nie dysponujemy dostatecznie dużą wolną przestrzenią – ogród zimowy można optymalnie dopasować do różnych warunków każdego budynku. Dzięki zastosowaniu tworzywa PVC, ogrody zimowe są świetnie izolowane pod względem termicznym i dźwiękowym. Stwarzają więc idealne warunki do odpoczynku. Systemowe PVC daje możliwość instalowania różnego typu okien oraz drzwi – zgodnie z życzeniem klienta.

Konstrukcja ogrodu z aluminium i poliwęglanu pozwala również na zastosowanie tradycyjnego materiału do wypełnienia dachu – może nim być typowe dla werand, czy tarasów i innych lekkich konstrukcji nośnych, szkło. Co zrobić, żeby ogród zimowy, jako dodatkowa przestrzeń do użytku domowników i gości, stała się prawdziwym azylem, w którym z przyjemnością będziemy chcieli spędzać czas – czy to wspólnie, czy to delektując się chwilą tylko dla siebie?

O stylu i klimacie ogrodu zimowego, podobnie jak każdego innego miejsca, decyduje wystrój. Dziś rynek wnętrzarski daje nam wiele możliwości w tym zakresie – dlatego ogród zimowy można zaaranżować tak jak typowy ogród – decydując się na zakup kompletu mebli ogrodowych (np. z rattanu, z “dodatkiem” kolorowych i wygodnych poduszek) lub sof czy foteli, takich jak do salonu. Warto też zadbać o różne źródła światła – ciekawym rozwiązaniem mogą być np. duże, podświetlane ledowo donice do kwiatów – roślin w żadnym, również w zimowym ogrodzie, nie powinno zabraknąć. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here