Narożniki do salonu – wybierz odpowiedni dla siebie

0
2325

W każdym domu centralnym miejscem jest salon. To tam relaksują się domownicy i spędzają razem czas. W salonie przyjmuje się także gości. Niekiedy również się śpi. Dlatego w pomieszczeniu tym doskonale sprawdzają się narożniki z funkcją spania. Jednak wybór odpowiedniego mebla wcale nie jest taki łatwy. Jak zatem wybrać narożnik, który będzie zarówno estetycznie wykonany i funkcjonalny? Na jaki kolor narożnika najlepiej postawić? Jakie funkcje powinien on spełniać w nowoczesnym salonie?

Podczas wyboru narożnika należy zastanowić się przede wszystkim, jak wiele osób będzie go na co dzień użytkować. W tym przypadku pod uwagę trzeba wziąć liczbę domowników. Nie bez znaczenia jest również to, jak często mieszkanie odwiedzają goście i w jakiej liczbie. Na więcej pozwolić sobie można w przestronnych salonach. W takiej sytuacji ograniczeniem nie jest wielkość. Duże, rozkładane narożniki modułowe są świetnym wyborem.

Wiele osób wybierając narożnik do salonu zastanawia się także nad jego kolorystyką. Rzeczywiście jest to jeden z bardziej istotnych elementów wystroju każdego wnętrza. Kolorystyka narożnika musi bowiem współgrać z ogólnym designem salonu. Warto przy tym pamiętać, że jasne kolory optycznie powiększają pokój, a ciemne go pomniejszają. Poza tym ciepła tonacja kolorystyczna dodaje energii do działania, a chłodna uspokaja. Na ogół lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie mocniejszych barw jedynie w formie dodatków. Ogromne znaczenie ma podłoga, która powinna zostać dopasowana do ścian. Kolor narożnika najlepiej wybrać stawiając na uniwersalne barwy, które za pomocą kilku elementów będzie można skutecznie ożywić.

Wybierając narożnik do salonu warto od razu pomyśleć o dodatkowych funkcjach, jakie ma on spełniać. W domach, gdzie często się gości warto postawić na mebel z funkcją spania i wbudowanym pojemnikiem na pościel. Warto jednak pamiętać, że narożnik to nie tylko mebel funkcjonalny, ale i reprezentacyjny. To miejsce relaksu, odpoczynku i spędzania czasu z rodziną. Musi też pasować do ogólnego wystroju danego wnętrza. W przeciwnym wypadku nie spełni do końca swojej roli.

Warto stawiać na meble wysokiej jakości, które posłużą przez wiele lat. Dobrym rozwiązaniem są narożniki w uniwersalnych, stonowanych kolorach, które pasują do wszystkich aranżacji. Zawsze można je ożywić za pomocą odpowiednich dodatków np. kolorowych poduszek. Wówczas też nie ma problemu z odmianą aranżacji, gdy stara się znudzi. W takiej sytuacji zakupić trzeba będzie jedynie nowe poduszki czy koce.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here