Potężne słonie, dumne wilki czy śmieszne koty? – naklejki ze zwierzętami

0
2168

Naklejki jako dekoracja do wnętrz posiadają bardzo dużo zalet: da się je połączyć niemal z każdą stylistyką, nie wymagają zbyt wiele wolnej przestrzeni, a także możemy je umieścić nie tylko na ścianach, ale również na meblach czy framugach. Warto również docenić olbrzymią ilość tematów, jaką oferują nam do wyboru. Dziś opowiemy Wam nieco więcej o jednej z najbardziej ciekawych opcji – wzorach ze zwierzętami. Tego typu motywy obfitują w bardzo zróżnicowaną kolorystykę i stylistykę, dzięki czemu każdy bez trudu odnajdzie pośród nich coś dla siebie. Zwłaszcza że  możemy kierować się bardzo różnymi ich zaletami: bogatą kolorystyką, różnorodną estetyką, albo rozbudowaną symboliką konkretnych gatunków. Jak więc wybrać najlepszy wzór do naszego mieszkania? Do rozmowy na ten temat zaprosiliśmy naszego eksperta, który opowie więcej o możliwościach, jakie dają nam tego rodzaju naklejki. Zwierzęta to także uniwersalny motyw, pasujący do każdego wnętrza, o czym postara się Was przekonać.

Egzotyczne naklejki ścienne: zwierzęta Afryki

Fauna świata jest niezwykle różnorodna i bogata. Na każdym z kontynentów spotkamy charakterystyczne zwierzęta, unikatowe dla danego klimatu. Zwłaszcza Afryka obfituje w tego typu interesujące gatunki. Lwy, słonie, hipopotamy, zebry czy żyrafy – to przykłady tylko kilku z nich, które znajdziecie również na naklejkach Redro. Jak jednak wykorzystać takie wzory w praktyce? O tym opowie nasz ekspert.

https://redro.pl/naklejki/tematy/zwierzeta/

– Afrykańskie zwierzęta to świetny temat na naklejki, które trafią pośród inne ozdoby nawiązujące do podróży lub egzotyki. Doskonale będą wyglądać również umieszczone w klasycznych wnętrzach, pomiędzy drewnianymi meblami i roślinami doniczkowymi. Również do sypialni naszego syna lub córki możemy śmiało wybrać właśnie takie naklejki. Zwierzęta na ścianę pokoju małego dziecka muszą być jednak wesołe i przyjemne dla oka. Warto na pewno odwołać się do skojarzeń z popularnymi filmami animowanymi: „Królem Lwem” czy serią „Madagaskar”. Nastolatkowie będą preferować za to nieco dojrzalsze wzory. Ozdoby przedstawiające afrykańską faunę możemy jednak umieścić z powodzeniem nie tylko na ścianach. Warto rozważyć także ozdobienie nimi przedmiotów codziennego użytku – na przykład laptopa. Wizerunek lwa, pantery lub innego zwierzęcia nada takiemu urządzeniu unikatowego wyglądu oraz może w pewien sposób podkreślać charakter właściciela. Osoby nie mające nic przeciwko nieco „ostrzejszej” stylistyce mogą wybrać nieco mniej „przyjemne” gatunki: skorpiony, węże czy pająki.

Odrobina humoru – naklejki ze zwierzętami na wesoło

Zwierzęta potrafią wzbudzić nasz podziw, strach, przyjaźń a nawet miłość. Mogą oczywiście również i rozśmieszyć. Obiegające internet filmy z zabawnymi kotami, psami oraz innymi zwierzakami biją rekordy popularności i liczby wyświetleń. Jeśli i do nas przemawia ten rodzaj humoru, warto rozważyć zakup do mieszkania naklejek ukazujących właśnie takie śmieszne sytuacje z udziałem czworonogów. O to, czy taki rodzaj dekoracji wolno nam potraktować jak wesoły gadżet, który możemy umieścić gdziekolwiek, zapytaliśmy naszego eksperta.

https://redro.pl/

– W przypadku ozdób będących w pewien sposób żartem, obowiązuje nas znacznie mniej zasad aranżacyjnych. Nie oznacza to jednak pełnej dowolności i samowolki. W końcu nawet żart powinien być w dobrym guście. Dlatego też decydując się na zakup naklejki przedstawiającej zwierzaka w zabawnej sytuacji, powinniśmy wybrać dla niej miejsce w jednym z pomieszczeń, gdzie dozwolona jest większa swoboda dekoracyjna. Do tej grupy możemy na pewno zaliczyć sypialnię, będącą w naturalny sposób naszą przestrzenią osobistą, a także kuchnię, do wystroju której coraz częściej podchodzi się z dystansem. Również i wspominany już wcześniej pokój dziecięcy jest miejscem, gdzie wesołe zwierzaki będą pasować jak ulał.

Panoramiczne naklejki: zwierzęta na tle krajobrazu

Opisywane naklejki nie zawsze koncentrują się jednak wyłącznie na wizerunku samych zwierząt. W wielu wzorach równie ważne jest tło, na którym zostały one ukazane. Najczęściej będzie to ich naturalne otoczenie. Gęsta dżungla, górski las, gorąca pustynia, rozległy step – to tylko niektóre z możliwości. Każda z nich oferuje nam nieco inną kolorystykę oraz estetykę. Decydując się jednak na tę opcję, powinniśmy pamiętać jednak o kilku zasadach, które przybliżył nasz ekspert.

– Wzór, w którym dużą rolę odgrywa atrakcyjne tło, powinniśmy przede wszystkim umieścić na widoku, w dobrze oświetlonym miejscu. W uproszczeniu możemy założyć, iż przy takich naklejkach obowiązują te same zasady, co w przypadku obrazów lub oprawionych plakatów. Warto więc wcześniej zastanowić się także nad planowanym rozmiarem ozdoby. Żeby ciekawe tło prezentowało się korzystnie, wybrany wzór nie może być zbyt mały. Stracimy wtedy wiele z zaplanowanego efektu, a całość może stać się nieczytelna.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here