Możliwości ogrzewania pomieszczeń

0
2043

Budując dom, wcześniej czy później musisz pomyśleć o zainstalowaniu w nim urządzeń za pomocą, których ogrzejesz swój dom. Do ogrzania pomieszczeń możesz wykorzystać piec centralnego ogrzewania. W tym celu możesz zamontować system grzejników, jednak w nowoczesnym budownictwie rzadko stosuje się to rozwiązanie. Grzejniki są podłączone do kotła, który zasilany jest paliwem stałym lub gazowym.

W niektórych pomieszczeniach montuje się również piece kaflowe, jest to jednak przeżytek. Mało osób zna się na stawianiu takiego pieca, poza tym opał, którym się w nim pali nie jest uznawany za ekologiczny. Szczególnie godne polecenia wydają się kominki, poza swoją główną funkcją, jaką jest ogrzewanie domu – są niebywale dekoracyjne. Do kominka możesz podłączyć płaszcz wodny, który będzie alternatywnym źródłem ciepła dla twojego domu, woda może rozchodzić się do grzejników, a także zasilać ogrzewanie podłogowe.

Wkłady kominkowe są elementem koniecznym, jeśli chcemy, aby ciepło, które produkowane jest podczas spalania nie uciekało przez komin. Zazwyczaj wybierając taki wkład zwracamy uwagę na jego moc oraz sprawność. Musimy też zastanowić się czy chcemy, aby nasz wkład był żeliwny, czy też stalowy. Duży wybór znajdziemy w sklepie internetowym https://sklep.komo.pl/wklady-kominkowe. Możemy tam wybrać wkład, który będzie idealnie pasował do wizji naszego kominka, możemy też zdecydować, jak wyglądać będzie szyba lub palenisko. Oprócz typowych wkładów znajdziemy tam też wkłady powietrzne. W tym wypadku, to nie woda jest ogrzewana, ale powietrze.

Powietrze w pomieszczeniu ogrzewane jest poprzez szybę i front kominku. Jest to dużo tańsza alternatywa, nawet jeśli chcemy rozprowadzić ciepło na inne pomieszczenia. Zazwyczaj taki wkład stosuje się w małych pomieszczeniach oraz tam, gdzie kominek spełnia głównie rolę dekoracyjną. Rozpalamy w nim, kiedy chcemy stworzyć wyjątkowy i romantyczny klimat oraz w przypadku, gdy pragniemy dogrzać dane pomieszczenie. Kiedy mamy ograniczone możliwości, na przykład nie możemy założyć instalacji kominowej – możemy kupić biokominek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here