Mieszkasz na poddaszu? Kup rolety zewnętrzne – masz ku temu 7 powodów!

0
3113

Rolety zewnętrzne wielu osobom kojarzą się jedynie z zabezpieczaniem domu przed intruzami. Tymczasem to świetny sposób na poprawę komfort funkcjonowania we własnym domu. Zwłaszcza, jeśli mieszka się na poddaszu.

Rolety zewnętrzne wielu osobom kojarzą się jedynie z zabezpieczaniem domu przed intruzami. Tymczasem to świetny sposób na poprawę komfort funkcjonowania we własnym domu. Zwłaszcza, jeśli mieszka się na poddaszu.

1. Rolety zewnętrzne redukują ilość ciepła na poddaszu

To podstawowa wartość użytkowa rolet zewnętrznych, które pozwalają nawet do 94% zredukować ilość wpadającego do pomieszczenia ciepła. Dzięki ich wykorzystaniu, latem na poddaszu wcale nie musi być gorąco!

2. Rolety zewnętrzne poprawiają izolacyjność

Nawet do 16% lepsza izolacja dzięki roletom. To zaś oznacza niższe rachunki za ogrzewanie i znacznie wyższy komfort przebywania w mieszkaniu.

3. Rolety zewnętrzne pozwalają sterować ilością światła

Zaletą rolet, której nie mają markizy jest  możliwość regulacji ilości światła jakie wpada do pomieszczenia. Dzięki temu można zdecydować się na lekkie przyciemnienie, półmrok bądź całkowitą redukcje światła – w zależności od tego, czego potrzebujemy.

4. Całkowite zaciemnienie dzięki roletom zewnętrznym

Potrzebujesz drzemki w ciągu dnia, a nie jesteś w stanie zasnąć przy świetle? W takim razie rolety będą idealnym rozwiązaniem. To również dobry pomysł w pokoju dziecięcym. Rolety zewnętrzne sprawdzą się też u każdego kinomaniaka, który chce oglądać filmy w domu niczym w kinie.

Możliwość całkowitego zaciemnienia to ważna opcja jeśli chcesz wynajmować mieszkanie obcokrajowcom – o ile Słowianie są przyzwyczajeni do spania w półmroku i świt nas nie budzi, o tyle mieszkańcy Francji, Hiszpanii czy Włoch nie są w stanie spać bez całkowitej ciemności.

5. Rolety zewnętrzne pozwalają wyciszyć pokój

Delikatny szum padającego za oknem deszczu bywa przyjemny, ale kiedy lekki deszczyk zamienia się w ulewę bądź nadchodzi nawałnica z gradem, docenia się rolety, który dają efekt wyciszenia i redukują hałas. Doceniamy je zwłaszcza kiedy w domu jest małe dziecko, pracujemy w systemie home office bądź chcemy po prostu pospać.

6. Zewnętrzne rolety poprawiają bezpieczeństwo

Czy poddasze potrzebuje zabezpieczenia przed intruzami w postaci rolet? Policyjne statystyki mówią, że złodzieje zazwyczaj dostają się do mieszkań nie przez drzwi, a przez okna. Dostęp do okien połaciowych jest trudniejszy niż do okien zlokalizowanych na parterze, ale jednocześnie dzięki temu, że ich powierzchnia jest mniej widoczna, znacznie trudniej dostrzec ich uszkodzenie. Z tego powodu również okna połaciowe bywają wybierane przez intruzów jako miejsca wniknięcia do domu.  Rolety zewnętrzne zabezpieczą okna i poprawią bezpieczeństwo domu.

7. Rolety są wygodne

Niezależnie od tego jaki system zamykania rolet zostanie wybrany (manualny, elektryczny czy solarny), korzystanie z rolet jest łatwe i nie wymaga żadnego wysiłku. Przy montażu zasilania solarnego nie jest wymagane żadne dodatkowe okablowanie.

Rolety można też zintegrować z systemem inteligentnego budynku i dzięki temu sterować nimi zdalnie i za pomocą aplikacji. Już nie trzeba się martwić czy zamknąłeś okna wychodząc do pracy ani niepokoić zalaniem mieszkania, kiedy nagle spadnie deszcz.

Rolety zewnętrzne na oknach dachowych to również modne wykończenie elewacji, które podwyższa wartość nieruchomości. A wybierając rolety VELUX, dzięki wysokiej jakości wykonania, mamy pewność, że kupiliśmy produkt na lata.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here