Meble w stylu industrialnym

0
1575

Decydując się na styl industrialny w naszym wnętrzu podejmujemy niezłe wyzwanie! Z pewnością będzie ono efektowne, ale w tym stylu należy się dobrze poruszać i umiejętnie dobierać wszelkie akcesoria oraz wyposażenie. Sprawdźcie nasze podpowiedzi!

Zobacz też: http://radiobc.pl/meble-industrialne/

Surowo i stylowo

W stylu industrialnym rządzi surowość i prostota. Wykorzystuje się bardzo często materiały z drugiej ręki, które stanowią odpad od czegoś użytecznego. Styl industrialny to również trochę mroku, który ciężko ocieplić, nie mniej jednak, to styl, który robi ogromne wrażenie!

Jeśli chcesz urządzić swoje mieszkanie w takim stylu, zadbaj o to, aby w trakcie remontu lub budowy zostawić surowe wnętrze, bez podłogi oraz ozdób na ścian. Tak przygotowane kąty można dalej urządzać w stylu industrialnym.

Urządzamy swoje industrialne kąty

Kiedy już wasze cztery kąty są w stanie surowym, można przejść do ich urządzania. Jeśli zależy nam na surowym, loftowym wyglądzie, możemy zostać przy konstrukcjach betonowych lub położyć na niej cegłę. Betonowe ściany możemy pokryć dekoracyjnym betonem, co z pewnością wzmocni efekt industrialny.

Gdy wykończymy ściany, czas na oświetlenie. Co powiecie na to, by nie chować kabli? To właśnie cały sęk stylu industrialnego! Dobierzcie kable o czarnym kolorze, które przykujecie takerem do sufitu i ścian.

Wybierając oświetlenie możecie wybrać już lampy wykonane w stylu industrialnym lub zrobić je samodzielnie. Takie lampy można wykonać z rur lub zostawić oprawki, na które nałożycie garażowe lub piwniczne klosze.

Meble industrialne

W meblach również wykorzystuje się elementy z drugiej ręki – szpule od kabli, rury, metalowe konstrukcje. Styl industrialny bardzo lubi wszelkie surowe materiały. Możesz jednak przemycić odrobinę natury i wykorzystać drewno, które ozdobisz metalowymi elementami.

W industrialnym stylu liczy się również twoja inwencja twórcza. Dobrze urządzone pomieszczenie z pewnością będzie imponować twoim gościom!

Przeczytaj też: http://www.studiodeco.pl/kunszt-mebli-wloskich/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here