Meble kolonialne piękne na lata. Jak o nie zadbać?

0
5321

Zainteresowanie pięknymi meblami kolonialnymi jest obecnie bardzo duże – umeblowanie to, które powstaje ręcznie z drewna litego gatunków egzotycznych, wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji, aby mogło cieszyć oko na długie lata.

Dzisiaj meble w stylu kolonialnym możemy zakupić w wielu sklepach, także w tych internetowych. Do wyboru mamy między innymi orientalne regały, stoliki kawowe, stoły i krzesła do jadalni, komody czy też fotele kolonialne, aby wspomnieć jedynie o paru propozycjach, ponieważ jest ich o wiele więcej. Najczęściej umeblowani to powstaje z gatunków egzotycznych takich jak drewno mango, wenge, palisander, które cechują się ciemniejszymi kolorami – od brązów, poprzez czerwienie i pomarańcze, a skończywszy na żółcieniach.

Także drewno to ze względu na większą zawartość naturalnych olejków i wosków jest uznawane za „tłuste”, co powoduje, że jest bardziej odporne na wysychanie, nadmierne temperatury, wilgoć. Nie oznacza to jednak, że można zapomnieć o jego pielęgnacji – jest ona także bardzo ważna.

Jak konserwować meble kolonialne?

Przede wszystkim do konserwacji mebli kolonialnych powinno się wykorzystywać dedykowane środki do drewna – stosowanie ogólnodostępnych produktów, na przykład mleczek z drobinkami ścierającymi, płynów do mycia naczyń może spowodować, że mebel odbarwi się, zmatowieje, a drewno może zacząć się wypaczać.

Najlepiej stosować środki dedykowane do drewna naturalnego, które bazują na naturalnych olejkach i woskach, które sprawiają, że drewno zyskuje dodatkowe zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi. Nie powinno się również czyścić mebli na mokro – najlepiej stosować lekko wilgotne szmatki, a następnie zetrzeć nadmiar wody. W związku z tym na meblach tego rodzaju nie powinno się stawiać mokrych czy gorących przedmiotów, na przykład kubka z kawą – zaleca się stosowanie podkładek lub obrusów.

Więcej informacji o tym, jak prawidłowo czyścić i konserwować meble kolonialne możesz otrzymać od sprzedawcy, który poinstruuje cię, co robić, aby wyglądały one atrakcyjnie na długi czas.

[Głosów:13    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here