Kuchnia w stylu 500+

0
2716

Chodzi oczywiście o aranżację kuchni dla dużej rodziny, która zdecydowanie potrzebuje więcej miejsca i lepszej organizacji przestrzeni. Właśnie dlatego postanowiliśmy nieco pomóc przy rozplanowaniu wszystkich mebli i akcesoriów kuchennych w Twoim domu, by wszystko miało swoje miejsce. Czasami wiele zależy od kształtu kuchni, a niekiedy wystarczy skorzystać z usług meblarskich na zamówienia. Sprawdź nasze najskuteczniejsze triki i wykorzystaj je w swojej kuchni.

Ukształtowanie pomieszczenia

Pierwszą rzeczą, którą możesz się sugerować podczas aranżacji wnętrza Twojej kuchni jest jej kształt. To właśnie on może warunkować rozmieszczenie wszystkich mebli, urządzeń i sprzętów AGD, które muszą zostać odpowiednio ułożone. Ważnym jest, aby wszystko znajdowało się w konkretnym schemacie, gdyż wówczas funkcjonowanie w takiej kuchni będzie bardzo intuicyjne, a przy sporym natłoku osób spędzających czas w jednym pomieszczeniu, to może okazać się jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Chodzi oczywiście o ustawienie blisko siebie zlewu i zmywarki, piekarnika czy płyty kuchennej i szafki na garnki albo też śmietnika i zlewozmywaka. To proste i oczywiste rzeczy, ale najczęściej to właśnie o nich się zapomina, dlatego jesteśmy my i nasz poradnik praktycznej aranżacji kuchni.

Generalnie możemy wyróżnić kilka rodzajów ukształtowania kuchni, a wraz z nimi także pewne wskazówki odnośnie ustawienia mebli. Pierwszym typem jest często spotykana litera „L”, której kształt powinien zostać wykorzystany w 100%, dlatego pod jedną ścianą radzimy ustawić lodówkę i zmywak, a pod drugą piekarnik i płytę grzewczą, by zaoszczędzić jak najwięcej miejsca na blat kuchenny. Przy ustawieniu całej kuchni na jednej ścianie należy zapamiętać kolejność ustawienia urządzeń: lodówka, zlewozmywak i kuchenka. Natomiast przy ukształtowaniu w literę „U” mamy zazwyczaj do czynienia z oknem, które powinno posłużyć przede wszystkim jako główne oświetlenie blatu do przygotowywania jedzenia. Dopiero obok można zamontować zmywak, a piekarnik i lodówka powinny z kolei znajdować po dwóch przeciwległych stronach kuchni.

Umeblowanie kuchni

Następnym etapem przygotowań idealnej kuchni dla całej dużej rodziny będzie skomponowanie i ułożenie mebli, które jak już wspomnieliśmy we wstępie, warto ewentualnie zamówić na wymiar. Wówczas masz możliwość swobodnego planowania i aranżowania przestrzeni, kiedy nie musisz trzymać się kurczowo ściśle określonych wymiarów oferowanych przez standardowe firmy meblarskie. Z własnego doświadczenia możemy polecić meble kuchenne z Twardogóry, który są projektowane indywidualnie w razie potrzeby, produkowane na miejscu z najlepszej jakości materiałów, dowożone i montowane. Wydaje się, że to najlepsze rozwiązanie pod wieloma względami, a wtedy możesz również zadbać o wszelkie szczegóły. Przy sporej ilości domowników codzienne przygotowanie posiłków może przypominać niesamowity chaos. Właśnie dlatego w poprzednim akapicie pisaliśmy o rozważnym ułożeniu mebli wraz ze sprzętem AGD, by wszystko znajdowało się pod ręką.

Bardzo ważnym elementem okaże się zatem szeroki i dość długi blat kuchenny, na którym przygotowywane będą zarówno śniadania, obiady, desery, kolacje i różne inne przekąski. Potrzeba sporo miejsca, co pomoże Wam wszystkim odnaleźć się wspólnie w kuchni. Dobrym rozwiązaniem jest również wyspa kuchenna, która sprawdza się niestety wyłącznie w przestronnych pomieszczeniach. Wtedy może posłużyć za dodatkowy blat albo pełnić rolę zmywaka, dzięki czemu miejsce zostanie zaoszczędzone w pozostałej części kuchni.

Miejsce na wspólne posiłki

Po długim przygotowaniach trzeba również znaleźć miejsce, gdzie wszyscy razem będziecie mogli zjeść posiłek. Istnieje kilka rozwiązań, a mianowicie osobne pomieszczenie w formie jadalnie, o ile w domu jest na tyle pokoi czy też zamontowanie wyspy lub pewnego rodzaju barku, gdzie będzie można usiąść dookoła i spokojnie zjeść. Oczywiście najprostszym wyjściem jest kupno dużego i przestronnego stołu, który pomieści wszystkich członków rodziny. Coraz częściej na szczęście można spotkać się ze stołami rozkładanymi, dzięki czemu jest on poszerzany jedynie w razie potrzeby, a przez pozostałą część czasu nikomu nie przeszkadza ani nie zabiera miejsca.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here