Krzesła do pracy biurowej

0
871

Wygodne, ergonomiczne krzesło do pracy biurowej to najlepsza inwestycja w dobre samopoczucie oraz zdrowie. Wybranie odpowiedniego modelu jest kluczowe, aby ograniczyć zmęczenie, bóle pleców i mięśni oraz zmniejszyć ryzyko występowania groźnych chorób. Poszukujesz idealnego fotela? Sprawdź, na co zwracać uwagę, by wybrać model dostosowany do swoich potrzeb i preferencji.

Dlaczego ergonomia foteli biurowych jest taka ważna?

Ergonomia w każdej dziedzinie życia odgrywa bardzo ważną rolę. Wyjątkowo duże znaczenie ma jednak w przypadku pracy biurowej – przy biurku potrafimy przecież spędzać 8 lub więcej godzin każdego dnia. Co więcej, ergonomiczne stanowisko potrafi zwiększyć efektywność pracownika. Natomiast źle dobrane przyczynia się do urazów układ okostno-mięśniowego, może powodować zespół cieśni nadgarstka oraz bóle w kręgosłupie szyjnym lub lędźwiowym. Według luźnych statystyk 34% wszystkich dolegliwości związanych z pracą biurową powstaje z powodu nieergonomicznego miejsca pracy. Jak więc widać, odpowiedzią na wiele problemów zdrowotnych jest regulowany fotel, który możemy dopasować zarówno do biurka, jak i własnych potrzeb. Specjaliści zwracają uwagę, że właściwa pozycja w pracy biurowej obejmuje kąt prosty między tułowiem a udami, udem a podudziem oraz przedramieniem i ramieniem.

Jaki fotel do biurka wybrać?

Świadomi tego, jak duże znaczenie w pracy biurowej ma ergonomia z pewnością zastawiamy się jaki fotel wybrać? Z pewnością powinien on zapewniać odpowiednie podparcie kręgosłupa i mobilizować go do zachowania naturalnej krzywizny. Aby tak było, należy stawiać na odpowiednio wymodelowane modele, które posiadają specjalne uwypuklenie na wysokości odcinka lędźwiowo-krzyżowego. Z ergonomicznych kształtów słyną meble Sedus, które posiadają bardzo zaawansowany system regulacji, dzięki czemu można dostosować je w zaledwie kilka minut zarówno do wysokości danego biurka, jak i konkretnej osoby. Ważna jest nie tylko regulacja wysokości krzesła i wychylenia podparcia, ale też podłokietników i podparcia głowy. Czym jeszcze charakteryzują się ergonomiczne fotele biurowe? Są wykonane z przyjemnych w dotyku materiałów oraz wyposażone w miękką i mięsistą piankę, która zachowuje swój kształt przez długi czas. Pozwalają niejako „wtopić się” w fotel, dbając o rozluźnienie mięśni. Zapewniają też odpowiednią cyrkulację powietrza – w tym celu mogą posiadać liczne perforacje, czyli małe dziurki w tapicerce lub dodatkowe podparcie odcinka lędźwiowego z siatki, redukujące nadmierne pocenie się podczas pracy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here