Jak zbudować nastrój płatkami róż?

0
3612

Róża od zarania dziejów kojarzy nam się z symbolem miłości i namiętności, który przewija się we wszystkich możliwych sferach naszej kultury. Kino, teatr, literatura, malarstwo a nawet tatuaż- wszędzie tam możemy spotkać ten motyw, nie tylko jako figurę stylistyczną czy funkcjonalny ozdobnik, ale głównie jako symbol głębokiego uczucia i erotycznego pożądania. Mówi się, że “nie ma róży bez kolców” co chyba najlepiej oddaje charakter samego symbolu. Dziś skupimy się jednak na doskonałym elemencie ozdobnym jakim są płatki róż i pokażemy jak je wykorzystać, aby zbudować niepowtarzalny nastrój.

Ślub obsypany kwiatami

Pierwszą i  zarazem najoczywistszą opcją wykorzystania płatków róż jaka przyjdzie nam do głowy, będzie oczywiście oprawa ślubna. Różana ścieżka usypywana przed parą młodą przez małe aniołki to bardzo popularny motyw, szczególnie w Europie. Eleganckie i stonowane płatki białej róży czy może zmysłowe i elektryzując płatki czerwonej? Płatki róż doskonale komponują się z praktycznie każdą ślubną aranżacją kościoła. Mnogość kolorów  tego pięknego kwiatu sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie a wszystko zależy od naszego pomysłu i dekoracji na jakie się zdecydujemy.

Wieczór pełen romantyzmu

Kolejnym z pomysłów na wykorzystanie różanych płatków jest romantyczna aranżacja, którą możemy przygotować podczas kolacji z ukochanym. Delikatnie rozrzucone na stole płatki w połączeniu z delikatną łuną świecy stworzą podczas kolacji wyjątkowo zmysłowy nastrój. Takie wykorzystanie płatków róż to strzał w dziesiątkę nie tylko na walentynkową kolację, ale również rocznicę, urodziny czy randkę.

Warto przejrzeć ofertę https://dekor-hurt.pl/128-platki-roz   w poszukiwaniu inspiracji na wykorzystanie tego wyjątkowego elementu dekoracyjnego.

Budowanie domowego zacisza

Ślub, romantyczna kolacja czy nawet upojny wieczór w sypialni to nie jedyne okazje w których możemy wykorzystać różane płatki. Kolejnym ciekawym pomysłem jest urządzenie domowego kącika relaksu. Gorąca kąpiel, medytacja lub godzinka sam na sam z książką to cudowne chwile, które możemy podkreślić delikatnymi płatkami róż. Zdecydowanie najlepszym wyborem w takich sytuacjach będą sztuczne płatki, które będziemy mogli wykorzystać wielokrotnie, bez obawy o wcześniejsze przygotowanie i późniejsze sprzątanie. Tego typu ozdoba trzymana gdzieś w pudełku może nam służyć w wielu zaplanowanych jak i spontanicznych sytuacjach i okazjach. Sposobów na wykorzystanie różanych płatków jest wiele i tak naprawdę ogranicza nas tylko nasza kreatywność. Sama specyfika płatków róż sprawia, że będą one prezentowały się pięknie niezależnie od okoliczności, same w sobie stanowiąc wspaniały element ozdobny.

[Głosów:8    Średnia:4.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here