Jak zadbać o nienaganny stan zlewozmywaka?

0
2165

Zlewozmywak wykonany z solidnego materiału może być bardzo funkcjonalny, a przy tym wyjątkowo estetyczny. Aby dobrze spełniał swoje zadanie przez długi okres czasu, warto o niego dbać na każdym etapie eksploatacji. Zlewozmywak trzeba nie tylko regularnie czyścić i pielęgnować, ale też przeprowadzać na nim odpowiednie prace impregnacyjne. W tym celu najlepiej wykorzystać specjalistyczne produkty, które skutecznie zabezpieczą powierzchnię zlewozmywaka przed zniszczeniem.

Czyszczenie zlewozmywaka

Systematycznych prac pielęgnacyjnych potrzebują zarówno zlewy kamienne oraz blaszane, jak te i wykonane z konglomeratu. Czyszczenie każdego z nich wymaga spełnienia kilku uniwersalnych zasad, niezależnie od rodzaju materiału. Zlewozmywaków nie powinno się przede wszystkim szorować drucianymi, ostrymi gąbkami. Nie jest również wskazane stosowanie żrących środków chemicznych, zawierających silne składniki o działaniu ściernym. Wśród dostępnych w sklepach produktów, warto wybrać preparat bezpieczny dla powierzchni zlewu, a zarazem skutecznie usuwający wszystkie zabrudzenia. Dobrze w tym celu sprawdzi się płyn do czyszczenia QUARTZ Clean w sprayu, który efektywnie czyści zanieczyszczenia różnego rodzaju. Dotyczy to również plam o pochodzeniu organicznym, które mogą być bardzo trudne do usunięcia z naturalnych materiałów kamiennych. Produkt ten nie tylko nadaje blasku powierzchniom, ale też skutecznie je rozjaśnia.

Efektywna impregnacja

Warto chronić zlewozmywak przed występowaniem zanieczyszczeń trudnych do usunięcia. Należą do nich zaschnięte resztki jedzenia, a także różnego rodzaju plamy po napojach, kawie, herbacie czy winie. Prawidłowa eksploatacja tego elementu wyposażenia wymaga nieco ostrożności. Jeżeli jednak odpływ kuchenny użytkowany jest wyjątkowo intensywnie, należy pomyśleć o skuteczniejszej formie zabezpieczenia. Aby dłużej utrzymać zlew w czystości, warto skorzystać z odpowiedniego środka impregnującego. Zastosowanie odpowiedniego preparatu pozwala na wykonanie trwałej konserwacji, dzięki czemu powierzchnia zlewozmywaka na dłużej zachowuje swój świeży wygląd. W tym celu wykorzystać można środek QUARTZ Protect, który najlepsze efekty zapewnia w połączeniu z preparatem do czyszczenia QUARTZ Clean, który zapewni doskonałe wyczyszczenie zlewu przed impregnacją.

Płyny do czyszczenia i impregnacji zlewozmywaków

Czyszczenie zlewozmywaka z zastosowaniem środka QUARTZ Clean nie jest skomplikowane. Po obfitym spryskaniu powierzchni, należy pozostawić naniesioną warstwę na około godzinę na czas reakcji z zabrudzeniami. Następnie zlew można przetrzeć miękką szczotką lub gąbką, po czym spłukać całość obficie wodą. Najbardziej zanieczyszczone powierzchnie warto poddawać działaniu preparatu QUARTZ Clean nieco dłużej. Proces czyszczenia można dowolnie powtarzać, aż uzyskany efekt będzie wystarczająco satysfakcjonujący. Efektywność działania środka znacząco zwiększa QUARTZ Procect, który skutecznie przeciwdziała osadzaniu się zabrudzeń trudnych do usunięcia. Preparat nanosimy na oczyszczony zlewozmywak, czekamy ok 10 minut po czym nadmiar spryskanego środka wytrzeć delikatną szmatką. Impregnat ten może służyć również jako środek pielęgnacyjny do częstego stosowania wówczas wydłuży to czas ponownego zabrudzenia zlewu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here