Jak wyprawić wystawne przyjęcie?

0
2535

Każda okazja jest dobra do świętowania i spotkań z przyjaciółmi czy najbliższymi. Nie zawsze każda okoliczność sprzyja wyprawieniu eleganckiego przyjęcia, które rządzi się swoimi prawami. Jak wyprawić gustownie zorganizowaną uroczystość we własnym domu?

Dokładne zaplanowanie uroczystości

Organizację przyjęcia powinno rozpocząć się od przygotowania listy zaproszonych gości i zaprosić ich z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem, aby każdy z nich miał czas do dopasowanie sobie planów. Potwierdzenie obecności pozwoli Ci na dokładne rozplanowanie miejsc i nakrycie stołu. Wspominając już o nakryciu stołu warto napomknąć, że to właśnie stół jest najważniejszym elementem przyjęcia i przykuwa uwagę wszystkich gości. Kolor obrusu dobierz do wystroju jadalni i zastawy stołowej, którą planujesz wykorzystać podczas przyjęcia. Twoje naczynia są zdobione? Postaw na gładki i neutralny obrus, wzorzyste obrusy łączyć powinno się z naczyniami bez zdobień, by na stole nie działo się za dużo. Podłóż pod obrus molton, by stłumić dźwięki odkładanych naczyń na stół, które czasem potrafią być irytujące. Szeroki asortyment oryginalnej i eleganckiej zastawy stołowej  możesz znaleźć w tym sklepie.

Postaw na wysoką jakość nakrycia

Chyba nie trzeba powtarzać, że najlepiej byłoby, gdyby zastawa stołowa podczas eleganckiego przyjęcia była porcelanowa, bo świadczy to o wysokiej klasie uroczystości. Nie zapomnij jednak o pozostałych elementach takich jak szkło, talerzyki deserowe czy serwetki. Rangę twojego przyjęcia zwiększą serwetki wykonane z materiału, dlatego warto postawić na nie podczas przyjęcia. Alkohol i pozostałe napoje podaje się wyłącznie w karafkach i dzbankach, a następnie przelewa się do odpowiednio dobranych szklanek. Odpowiednie szkło stanowi nie tylko estetyczną ozdobę stołu, ale pogłębia smak napojów czy trunków. Dużą uwagę przywiąż również do pozostałych dekoracji, jak świece czy kwiaty – ważne, by świece były naprawdę porządne i nie dymiły podczas palenia, a kwiaty najlepiej, gdy będą świeże. Ustaw dekoracje na środku stołu, jednak w ten sposób, by nikogo nie przysłaniały.

Czas na deser!

To obowiązkowa część każdej wystawnej ceremonii, dlatego podczas deseru nie może zabraknąć kilku elementów. Przede wszystkim patera, na której możesz podać i ciasto, i owoce, a do tego idealnie sprawdzi się zarówno porcelanowa, jak i ta szklana. Pamiętaj o talerzykach deserowych oraz filiżankach na kawę czy herbatę, które powinny być dobrane pod pozostałą część zastawy. Kawa i herbata powinny być podane w odpowiednich do tego dzbankach, najlepiej także porcelanowych, które podkreślą elegancki charakter wydarzenia.

Organizacja wytwornego przyjęcia wymaga porządnych przygotowań, od odpowiedniej dekoracji stołu po dobór właściwych szklanek. Chcąc osiągnąć efekt eleganckiej uroczystości postaw na wysokiej jakości dodatki oraz naczynia, zachowaj umiar w kolorystyce i nie wybieraj neonowych kolorów. Pamiętaj, że dobrze zorganizowana uroczystość to nie tylko wspaniale nakryty stół, ale też atmosfera, dlatego dbaj o uśmiech na twarzach swoich gości.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here