Najlepszy oczyszczacz powietrza – jak go znaleźć?

0
1151

Chcesz kupić oczyszczacz powietrza, ale nie masz pojęcia, jak się do tego zabrać? Poznaj nasze wskazówki i spraw sobie najlepszy oczyszczacz powietrza do swojego mieszkania!

Zadbaj o powietrze w swoim domu

W ostatnich latach coraz częściej mówi się o gorszej jakości powietrza, wszechobecnym smogu oraz konieczności podjęcia działań prozdrowotnych. Oczywiście problemom natury ekologicznej należy zaradzać, eliminując ich przyczyny, jednak świetnym doraźnym sposobem na czyste powietrze w domu są oczyszczacze powietrzaUrządzenia tego rodzaju mogą być wykorzystywane w różnych pomieszczeniach i stają się coraz popularniejsze na całym świecie.

Na rynku znajduje się coraz więcej rozmaitych modeli, które różnią się między sobą właściwie wszystkim – począwszy od wyglądu, przez wymiary, aż po parametry. Aby oczyszczacz powietrza jak najlepiej spełniał swoją funkcję, należy go optymalnie dopasować do własnych wymagań. Trudno bowiem wskazać jeden model, który sprawdzi się w każdych warunkach, w każdym wnętrzu i w każdych okolicznościach. Jaki zatem powinien być najlepszy oczyszczacz powietrza do twojego domu, mieszkania lub biura?

Najlepszy oczyszczacz powietrza – wyposażony w filtr HEPA

Wybierając oczyszczacz powietrza, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jego skuteczność, którą określa się także jako wydajność. Czasem może być ona podawana w objętości powietrza filtrowanego w ciągu godziny pracy. Ponadto skuteczność oczyszczacza powietrza zależy przede wszystkim od zastosowanych w jego konstrukcji filtrów. Zdecydowanie najważniejszy i najdokładniejszy jest filtr HEPA, odpowiada on za usuwanie m.in. roztoczy czy cząsteczek pyłów, np. PM 1.0, PM 2.5 i PM 10.

Kolejne dwa parametry, które warto sprawdzić, to głośność oraz powierzchnia pracy. Oczyszczacz należy dobrać do powierzchni danego pomieszczenia, a nie mieszkania, gdyż między poszczególnymi wnętrzami nie dochodzi do wystarczającej wymiany powietrza. Zalecana głośność pracy nie powinna natomiast przekraczać 35 dB, w przeciwnym razie działanie urządzenia może stać się uciążliwe.

Jakie dodatkowe parametry są istotne?

Przeglądając dostępne modele, nie zapomnij o poborze mocy oraz kosztach eksploatacji. Im niższa moc, tym niższe będą też rachunki za zużycie energii. Za optymalny pobór mocy uważa się wartości w granicach od 10 do 40 W, ponadto trzeba podkreślić, że zużycie prądu w trybie nocnym jest niższe niż w trybie dziennym. A skoro już o trybach mocy mowa, to dobrze również, aby nabywane urządzenie posiadało ich kilka. Chodzi tu zarówno o wspomniane już tryby dzienny i nocne, ale i intensywność pracy zależnie od potrzeb.

Na koniec pamiętaj też o wadze i wymiarach oczyszczacza. Wydajne urządzenia zazwyczaj są większe, dobrze więc zapoznać się z zaleceniami producenta co do jego najlepszego umiejscowienia i znaleźć odpowiednią przestrzeń na oczyszczacz w danym pomieszczeniu. Nim podejmiesz decyzję, zapoznaj się także z atestami i certyfikatami, jakie uzyskał dany oczyszczacz powietrza. Nie bez znaczenia pozostają również funkcje dodatkowe.

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione powyżej elementy, o wiele łatwiej i szybciej znajdziesz najlepszy oczyszczacz powietrza, który spełni wszystkie twoje wymagania. Nie czekaj dłużej i już dziś zadbaj o zdrowe powietrze we własnych czterech ścianach!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here