Jak wybrać stabilny i bezpieczny parasol ogrodowy?

0
4467

Wypoczywając podczas lata w ogrodzie czy na działce powinniśmy koniecznie pomyśleć o odpowiedniej ochronie przed słońcem. Zadanie to doskonale spełni dobrze dobrany parasol ogrodowy. Do wyboru mamy wiele rodzajów tych akcesoriów, które różnią się między sobą sposobem montażu, wielkością, a także kolorem tkaniny chroniącej przed słońcem.

Parasol ogrodowy wolnostojący

Jeśli zależy nam na stabilności oraz dużym rozmiarze parasola do ogrodu, najlepiej będzie wybrać parasol ogrodowy wolnostojący. Jest to parasol o dość ciężkiej, metalowej konstrukcji, który zapewnia bezpieczeństwo oraz stabilność podczas użytkowania. Ustawia się go na wykonanej z metalu podstawie w postaci nóżek. Parasol ogrodowy wolnostojący posiada także dużą powierzchnię chroniącą przed promieniami słonecznymi, doskonale sprawdzi się więc do ustawienia nad stołem, przy którym będziemy spożywali posiłki na świeżym powietrzu. Dodatkowo, ten parasol ogrodowy posiada także dużą regulację wysokości, dzięki czemu może zostać dopasowany zarówno do miejsca ustawienia, jak i wzrostu korzystających z niego osób. Z uwagi na swoje rozmiary i ciężar, parasol ogrodowy wolnostojący najlepiej sprawdzi się do ustawienia w stałym miejscu.

Parasol ogrodowy mobilny

Ten rodzaj parasola ogrodowego charakteryzuje się lekką i prostą konstrukcją. Ze względu na to, może być przenoszony i ustawiany w dowolnym miejscu. Doskonale sprawdzi się więc jako parasol ogrodowy, który będziemy zabierali ze sobą na wyjazdy np. na działkę czy kemping. Zbudowany jest z czaszy o różnych rozmiarach, pokrytej materiałem chroniącym przez słońcem oraz metalowego trzonka z możliwością regulacji wysokości. Trzpień parasola mocuje się do podstawy, którą najczęściej jest zbiornik na wodę wykonany z grubego plastiku. W sprzedaży dostępne są podstawy o różnych rozmiarach. W przypadku parasoli mobilnych o większej średnicy, warto jest zainwestować w podstawę do parasola o większej pojemności, która zapewni mu większą stabilność oraz zabezpieczy parasol ogrodowy przed wywróceniem się.

Gdzie opłaca się kupić parasol ogrodowy?

Parasole ogrodowe to niezbędne akcesoria, które można spotkać w każdym niemal ogrodzie. Im lepszy i wykonany z mocniejszych materiałów parasol, tym jego cena jest jednak wyższa. Z tego też względu, jeśli planujemy zakup parasola do naszego ogrodu, zapoznajmy się z ofertą sklepu internetowego, który posiada je w swoim asortymencie. Kupując parasol ogrodowy w TwojPasaz.pl, możemy znaleźć produkty wysokiej jakości dostępne w najkorzystniejszej cenie. W przypadku parasoli do ogrodu warto jest bowiem kupić produkt solidnie wykonany, gdyż tylko taki zapewni bezpieczeństwo użytkowania dla nas i naszych najbliższych.

[Głosów:4    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here