Jak urządzić małą, funkcjonalną sypialnię?

0
1869

Sypialnia to miejsce w którym odpoczywamy. Tym banalnym na pozór stwierdzeniem najlepiej jest zacząć rozważania nad tym jak taką sypialnie urządzić. Nawet jeżeli ma ona pełnić dodatkowe funkcje, starajmy się stawiać na komfort wypoczynku. To miejsce musi być dla nas przyjazne i dawać szanse na zebranie energii by następny dzień przywitać w dobrym nastroju. Każdy dzień zwykle się kończy właśnie tutaj. Zadbajmy więc aby nasza sypialnia była przytulna i miła w odbiorze.

Komfort snu

Podstawową czynnością w sypialni jest spanie, dlatego najważniejszy jest wybór łóżka. Największy komfort uzyskamy na łóżku jednoosobowym (zobacz: minimalistyczne łóżko jednoosobowe Ferna FURNIX) bądź podwójnym z jakimś dużym wygodnym materacem. Ta opcja jest szczególnie korzystna dla kręgosłupa i znacząco poprawia jakość snu. Oczywiście niesie też ze sobą pewne wady, a są nimi rozmiar i praktyczność. Jeżeli chcemy mieć możliwość siedzenia z podparciem na swoim łóżku lub też po prostu w łatwy sposób schować pościel, czy też może nie mieści się nam typowe łóżko wolno stojące, wybierzmy kanapę rozkładaną jednoosobową. Jest to najmniej komfortowa opcja do samego spania, ale czasem pomieszczenia swoim rozmiarem bądź rozkładem zmuszają nas do tej opcji i wtedy nie ma sensu na siłę forsować klasycznych łózek stelażowych.

Funkcjonalność sypialni

Jeżeli nie urządzamy sypialni w dużym domu, w którym jest wiele pokoi do zagospodarowania, to zapewne nasza sypialnia musi być też naszą przebieralnią i garderobą. Przy wyborze szafy trzeba określić ilość dostępnego miejsca oraz rozmiar zawartości, którą zamierzamy ją wypełnić. Mała szafa nie pozwoli nam się zagracić nie potrzebnymi ubraniami, ale może też nie pomieścić wszystkich kreacji na każdą okazje. Jeżeli nasze pomieszczenie ma być w pełni funkcjonalne nie może też zabraknąć biurka (zobacz: małe biurko TITRAN B w stylu industrialnym FURNIX) przy którym będzie można usiąść do nauki albo pracy przed końcem dnia.

Warto mieć osobną przestrzeń wygospodarowaną jeżeli zamierzamy łączyć te funkcje z pokojem sypialnianym. Takie oddzielenie sprawi, że po zakończeniu obowiązków będziemy zmieniać pozycje i miejsce na te stricte przeznaczone do snu. Taka separacja funkcjonalności dobrze działa na psychikę bo chyba nie ma nic gorszego jak przepracować cały dzień na łóżku z laptopem w piżamie, aby na koniec tylko odłożyć komputer i osunąć się w sen. Wiele osób gnuśnieje i pobada w depresje więc nie lekceważmy tego jak istotne jest odnalezienie miejsca na każdą z zaplanowanych funkcji jakie będzie spełniać nasza sypialnia.

Artykuł powstał przy współpracy z internetowym sklepem meblowym furnix.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here