Jak umyć wysokie okna bez smug i polerowania?

0
4822

Wielkie, przestronne okna to prawdziwie trudna sprawa. Dlaczego? Przecież są tak ładne, dają więcej światła w mieszkaniu czy domu, a przy tym ułatwiają zarządzanie energią. Wszystko przez ich sprzątanie, które wydaje się być niemożliwym do wykonania. Czy rzeczywiście tak jest?

Wiedz, kiedy myć

            Podstawowym problemem przy myciu okien jest czas, w którym możemy to robić. Zimą jest to niemalże niemożliwe, gdyż płyny w temperaturze minusowej zamarzają i uniemożliwiają przeczyszczenie szyb. Z kolei w słońcu parują, sprawiając, że na powłoce okna tworzą się smugi. W deszczowy znów dzień, mycie okien wydaje się być po prostu brakiem sensu. Warto jednak wiedzieć, że mycie okien w ciepły dzień, nie za gorący i nie w słońcu jest doskonałym momentem. A taki, wbrew pozorom, znajdzie się co i rusz.

Nie rezygnuj z planów

            Dlatego nie rezygnuj z planów, tylko dlatego, że świeci słońce. Poza tym, zawsze możesz ograniczyć się do mycia okien z jednej strony, choć i to może mieć swoje minusy. Pamiętaj, że wysokie okna potrzebują sprawdzonych rozwiązań. Są one reprezentacyjne, ale wyjątkowo problematyczne, dlatego ich mycie musi odbyć się szybko i sprawnie. Bez zwłoki i dość regularnie, by okna nie wyglądały na bardzo zabrudzone.

Wybierz właściwie

            Właściwy wybór powinien dotyczyć nie tylko dnia, ale i sprzętu. Ręczne mycie dużych powierzchni będzie spalone już na starcie. Wystarczy jednak wybrać właściwą pomoc, np. myjkę do okien Leifheit, by przekonać się, że mycie dużych szyb nie musi być trudne. Ba, ono może być przyjemne. Dzięki właściwemu zakrzywieniu myjka będzie w stanie skutecznie dotrzeć w każdy kąt i zebrać stamtąd brud, a jednocześnie zbierze go w taki sposób, że nie będzie mowy o zaciekach i brudzie.

Dotrzyj wszędzie

            W myciu wysokich okien liczy się końcowy efekt. Dlatego dotarcie w każdy kąt jest tu bardzo ważne. Dzięki takim sprzętom jak myjkę do okien Leifheit będzie to prostsze. Po prostu, są to narzędzia wyprofilowane w taki sposób, by korzystać z każdego zakamarku i w każdym wywoływać brud. Dzięki temu mycie wysokiego okna będzie szybkie i przyjemne.

[Głosów:7    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here