Jak dobrać odpowiednią pralkę?

0
3192

Pierwsza pralka powstała na świecie w 1851 roku, z projektu Jamesa Kinga. Służy nam po dziś dzień i stanowi obecnie sprzęt niezbędny w każdym domu. Kupno pralki to odpowiedzialna decyzja, o ile liczymy, że posłuży nam przez lata. Dostosuj pralkę do swoich potrzeb i budżetu kierując się kilkoma poniżej wymienionymi kryteriami.

Na co zwrócić uwagę podczas kupna pralki?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na pojemność- na rynku dostępne są pralki o od 3 do 10 kg. Dla pary lub singla wystarczy pralka o pojemności 5 kg, natomiast większe rodziny powinny się zdecydować na nieco większą np. siedmiokilogramową. Należy pamiętać, że wraz z rozmiarem pralki rośnie jej cena i zużycie energii. Drugim kryterium istotnym podczas zakupu pralki są klasy energetyczne. Rynek oferuje nam pralki w klasach od A+++ do D. Klasa informuje nas o rocznym zużyciu energii podczas pracy pralki. Tutaj również istnieje podobna zależność- cena pralki rośnie wraz ze wzrostem klasy. Kolejne kryterium to nasz komfort podczas pracy pralki. Chcąc nie chcąc, podczas prania i wirowania urządzenie będzie wytwarzać hałas, oscylujący w granicach od 50 do 70dB. Nowsze modele zazwyczaj pracują nieco ciszej, dlatego warto sięgnąć po stosunkowo niedawno pojawiające się na rynku pralki. Czwarte kryterium to efektywność prania. Tutaj mamy do dyspozycji, aż 9 klas: od A+++ do G. Klasa A+++ będzie najbardziej efektywnie usuwać brud i szybciej odwirowywać wodę. Optymalną opcją jest wybranie pralki średniej klasy, tak aby nie rezygnować z dobrych rezultatów prania, ale i nie sięgać po najdroższy model.

Jak zaoszczędzić na kupnie pralki?

Kupno pralki wiążę się z niemałym wydatkiem. Czasami sytuacja losowa jednak zmusza nas do tego, pomimo braku „wolnych” środków na koncie. Można jednak w łatwy sposób zaoszczędzić na zakupach. Jeśli planujesz zakup pralki warto zainteresować się obniżkami w sklepach z elektroniką. Twoją uwagę przykuć powinny promocje Ole Ole od CoupoRando. Wystarczy zdobyć kod rabatowy, który przyniesie nam zniżkę na upatrzony model pralki. Promocje znajdziesz również bezpośrednio na stronie internetowej sklepu. Promocje pozwolą Ci zredukować ponoszone koszty. Oprócz niższej ceny za pralkę możesz także liczyć na darmową dostawę, w zależności od tego, którą promocją się zainteresujesz. Najbezpieczniej kierować się wszystkimi kryteriami, aby znaleźć pralkę odpowiadającą naszym potrzebom i budżetowi. Zakup pralki to wydatek, warto jednak zainwestować w model ze średniej półki. To gwarancja, że pralka pozostanie funkcjonalna przez długi czas, nawet pomimo częstej eksploatacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here