Firany gotowe, na co zwrócić uwagę przy zakupie?

0
4074

Firany i zasłony gotowe to doskonały sposób na szybkie udekorowanie okna. Duży wybór kolorów, wzorów, fasonów i rozmiarów gotowych firan i zasłon dostępnych w sklepie internetowym firanex.net sprawia, że każdy jest w stanie dobrać coś odpowiedniego do swojego wystroju wnętrza. Gotowe firany dają natychmiastowy efekt wizualny, co jest niezwykle ważne dla osób, które chcą prosto i szybko poprawić lub zmienić aranżację danego wnętrza.

Przy wyborze idealnej firany gotowej do konkretnego pomieszczenia dobrze jest zwrócić uwagę na pewne czynniki:

  • wymiary okna – to najważniejsza kwestia przy kupnie firanek gotowych. Warto dokładnie wymierzyć okno, wziąć pod uwagę wysokość, na której zainstalowano karnisz, szerokość karnisza i okna, rodzaj mocowania firanki, sposób marszczenia firany i inne detale, aby później nie mieć przykrych niespodzianek,
  • funkcjonalność – przed zakupem firany gotowej warto zastanowić się, jakie zadania ma pełnić nasza firanka: czy tylko czysto dekoracyjne, czy również użyteczne, np. chronić nas przed nadmiernym nasłonecznieniem, czy sąsiadami.
  • długość firanki gotowej – ma to dość istotne znaczenie, nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne. Na rynku dostępne są różne długości firan: krótkie, np. do parapetu, oraz długie – do samej podłogi. A także firanki o różnych niesymetrycznych wysokościach po lewej i prawej stronie wzoru.

Nowoczesne i modne gotowe firany do salonu znajdziesz w sklepie internetowym http://firanex.net/firany-do-salonu

  • kolorystyka, wzór i fason – aby firanki współgrały z naszym wnętrzem powinny pasować do niego pod względem barw, stylu, wzoru, tak, aby tworzyły jedną całość i były uzupełnieniem danej aranżacji, wszystko to po to abyśmy z przyjemnością wracali do naszego domu.
  • dodatki – firanki ładnie się prezentują na oknie, gdy są odpowiednio ukształtowane. Wszelkie upięcia, dodatki, ozdobniki mogą polepszyć walory estetyczne okna, dlatego warto na nie zwrócić uwagę. Najczęściej stosowanymi dodatkami są magnesy i klamry spinające firankę.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here