Plakaty czarno białe – estetyczny minimalizm w dekoracji ścian

0
772

Minimalistyczny wystrój wnętrz to jedno z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w ciągu ostatnich lat. Do tej sytuacji z pewnością przyczyniła się ogólna atrakcyjność tak zwanej estetyki skandynawskiej, z którą między innymi wiąże się minimalistyczny styl. Zdecydowaną zaletą tego rozwiązania jest połączenie schludności, elegancji, z zastosowaniem niedużej ilości ozdób.

Plakat czarno biały a monochromatyczny wystrój wnętrz

Minimalizm jako styl w wystroju wnętrz mieszkalnych to rozwiązanie nie tylko estetyczne, ale również praktyczne. Cenione jest przede wszystkim przez osoby, które zamiast bogatych ozdób i przesady w dekoracji preferują stonowaną elegancję. Niewielka ilość ozdób nie oznacza jednak, że urządzenie wnętrza w stylu minimalistycznym jest zadaniem zupełnie łatwym. Jest wprost przeciwnie. W minimalistycznym wystroju liczy się przede wszystkim dwie kwestie; pierwszą jest umiejętność wyboru takiej ozdoby, która będzie dobrze komponować się z całą resztą pomieszczenia. Drugą ważną sprawą jest umiejętność tworzenia charakterystycznej i wyraźnej aranżacji pomimo korzystania z niedużej ilości motywów lub ozdób.

Osoby decydujące się na minimalistyczny wystrój swoich wnętrz, często skłaniają się do używania zredukowanej liczby barw w danym pomieszczeniu. Ciekawym i chętnie stosowanym rozwiązaniem jest urządzanie pomieszczeń w barwach czerni i bieli oraz występujących między nimi różnych tonach półśrednich. Takie wnętrza, pomimo ich wypełnienia neutralną kolorystyką, potrafią bardzo intensywnie oddziaływać na znajdujące się w nich osoby. Warto także zauważyć, że czerń i biel to barwy w dużym stopniu uniwersalne, pasujące do wszystkich innych pozostałych kolorów. Z tego powodu, pomieszczenie urządzone w stylu czarno-białym można zawsze wyposażyć w kilka dodatkowych wyraźnych akcentów kolorystycznych, które nie zaburzają jego ogólnej stylistyki. Intensywne, żywiołowe barwy – na przykład kilka poduszek, krzeseł lub dywan – świetnie uzupełnią monochromatyczny wystrój.

Doskonałym pomysłem na dekorację w pomieszczeniach urządzonych w stylu minimalistycznym jest zawieszenie na ścianie plakatu w tonacji czarno białej. Ten typ plakatów stanowi dziś bogatą gamę produktów; znajdziemy zarówno plakaty przedstawiające czarno białe krajobrazy, motywy motoryzacyjne, portrety znanych osób, zdjęcia żywności (np. owoców lub warzyw), sceny filmowe, akty i półakty, zdjęcia mikrokosmosu i abstrakcyjne kompozycje. Ten typ plakatów pasuje także do wnętrz urządzonych w innym stylu – klasycznym, modernistycznym, retro, a także do łazienki lub kuchni. Warto zauważyć, że czarno białe plakaty pasują do niemal wszystkich kolorów i barw stosowanych w pomieszczeniach.

Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest wieszanie plakatów przedstawiających napis. Stosowane są różne motywy – napisy prezentujące przemyślenia, cytaty znanych osób, sentencje sapiencjalne oraz wiele innych. Ten typ plakatu jest stosunkowo uniwersalny, ale pasuje przede wszystkim do pomieszczeń, w których spędzamy dużo czasu – salonu i kuchni. Nie absorbują zanadto uwagi osób znajdujących się wewnątrz pomieszczenia, przypominają natomiast o sprawach dla nas ważnych. Często stosowane są plakaty z cytatami motywacyjnymi, odnoszącymi się do zdrowego stylu życia, pozytywnego myślenia lub siły marzeń. Ten typ plakatów świetnie sprawdza się także w pomieszczeniach biurowych, poczekalniach, pokojach pracowniczych oraz innych.

Osobom poszukującym sprawdzonych i zaufanych dostawców plakatów czarno białych polecamy zapoznać się z ofertą sklepu internetowego Scandi Poster, dostępnego pod adresem scandiposter.pl. W ofercie tego sklepu znajduje się bogata kolekcja plakatów monochromatycznych, obejmująca prawie 400 różnych produktów, przeznaczonych do wieszania w różnych pomieszczeniach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here