Co musisz wiedzieć o stylowych lampach?

0
2328

Niewielkie, pozornie nierzucające się w oczy lampy stołowe stanowią ważne elementy wystroju wnętrza. Ich wpływ na jakość wnętrza jest nieoceniona, ponadto mają również istotne, praktyczne zadanie, jakim jest oświetlenie pomieszczenia. Dbając o estetykę i użyteczność pomieszczenia, warto zdecydować się na stylowe modele.

Lampy stylowe, czyli jakie?

Mebel, jakim jest również lampa stołowa, musi spełnić kilka warunków, aby mógł być uznany za stylowy. W tym przypadku najważniejsze z nich to:

• zastosowanie cenionych materiałów (wysokiej jakości drewno, ceramika, tkanina)
• zgrabny kształt
• wysoka jakość wykonania

Z czego konstruuje się lampy?

Producent, tworząc lampy stylowe, powinien pamiętać, że zastosowane materiały decydują o ich ostatecznej jakości, ale też o tym, jak się prezentują. Popularne są ostatnio nóżki ceramiczne, które muszą być jednak dokładnie wygładzone, aby zadowalać zmysły estetyczne. Niektóre posiadają wzory, które mają dodać im szyku i elegancji, choć czasami efekt jest odwrotny od zamierzonego.

Kluczowa kwestia kształtu

Nie brakuje dziś na rynku lamp oraz innych mebli o dziwacznych, często kiczowatych kształtach. Lampy stylowe nie powinny być przesadnie wymyślne. W cenie są natomiast wszelkie zaokrąglenia oraz symetria. Ważne jest, aby nóżka i abażur tworzyły spójną całość, zarówno pod względem kształtu, jak i kolorystki. Nie chodzi tu bynajmniej o jednolitość barw, gdyż kontrast często jest interesującym rozwiązaniem. Rzecz w tym, aby nikt nie odniósł wrażenia, iż poszczególne części lampy są od siebie całkowicie niezależne.

Jakość wykonania lampy

Ubita nóżka, z założenia gładki, a w rzeczywistości chropowaty abażur, czy też brak symetrii sprawiają, iż lampy, tracąc wszelki szyk, przestają być oznaką poczucia stylu. Stają się raczej symbolem kiczu, wywierając bardzo negatywne wrażenie. Dlatego też należy zwracać baczną uwagę na materiały oraz ich łączenia. Poleca się kupować lampy stylowe od uznanych producentów, którzy nie zaskakują klientów kiepską jakością wykończenia produktu.

Oferta dla koneserów i nie tylko

Wytworne lampy stylowe sprawdzają się doskonale w ekskluzywnych wnętrzach, w towarzystwie innych eleganckich ozdób. Niemniej nic nie stoi na przeszkodzie, aby pojawiały się także w zwyczajnych mieszkaniach, urządzonych w starym stylu. Dobór odpowiedniego modelu umożliwia nawet wykorzystanie lampy do dekoracji nowoczesnego wnętrza.

Decydując się na lampy stylowe – JabGLASS w ofercie znajdziesz także modele w rozmaitych kolorach, stworzone z wysokiej jakości materiałów, takich jak ceramika, drewno, metal oraz tkaniny. Warto dokładnie przejrzeć ofertę, gdyż z pewnością każdy może w niej znaleźć coś idealnego do swojego mieszkania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here